Є ж і інші методи: чому в боротьбі зі стеженням експерти переходять на Signal
Є ж і інші методи: чому в боротьбі зі стеженням експерти переходять на Signal

Є ж і інші методи: чому в боротьбі зі стеженням експерти переходять на Signal

Будь-який смартфон прослуховує свого господаря за замовчуванням, шпигуючи та передаючи отриману інформацію третім особам

Усі смартфони відстежують і прослуховують своїх власників. Але якщо вам не подобається подібне втручання в особисте життя, відстеження на телефоні можна відключити самостійно. На високому рівні вам слід розглянути можливість мінімізації обсягу даних, які ви зберігаєте або якими ділитеся, бути особливо пильним щодо того, з якими додатками ви ділитеся своїм місцем розташування, і видаляти свої дані, коли це можливо. Наступні поради не є вичерпними, але являють собою деякі з високопріоритетних рекомендацій, якщо ви є людиною, стурбованою захистом своєї конфіденційності, пише The Guardian.

Зникнення повідомлень

Для багатьох проблем конфіденційності, чи то гарантування того, що ваші повідомлення не використовуються для навчання штучного інтелекту, чи то захист фотографій ваших дітей, однією з найважливіших стратегій захисту є використання зашифрованих повідомлень. Простіше кажучи, це означає, що доступ до повідомлень можуть мати лише відправник і одержувач. Навіть компанія, яка управляє службою обміну повідомленнями, не може отримати доступ до ваших текстів, що робить ці повідомлення надзвичайно складними для передачі допитливим державним установам або третім особам.

Signal: Більшість експертів рекомендують Signal, оскільки він не тільки наскрізь зашифрований, але й управляється некомерційною організацією, яка має менше фінансових стимулів для збору та передачі ваших даних третім особам та уряду. Інша причина, чому Signal чудово працює, полягає в тому, що ви можете налаштувати автоматичне видалення ваших повідомлень через певний проміжок часу. Ви можете зробити це для кожного окремого чату або налаштувати видалення повідомлень для всіх чатів.

Щоб налаштувати зникнення повідомлень у певному чаті, перейдіть у цю розмову, торкніться імені співрозмовника, а потім натисніть на "Зникнення повідомлень". Вам буде запропоновано вибрати, як довго ви хочете, щоб повідомлення залишалися в чаті. Щоб зробити це для всіх розмов, натисніть на зображення вашого профілю у верхньому лівому кутку програми, натисніть на налаштування, виберіть "конфіденційність", а потім натисніть на "зникаючі повідомлення", щоб вибрати, як довго ви хочете, щоб повідомлення залишалися видимими.

Apple iMessage: Це також наскрізне шифрування, коли ви розмовляєте з іншими людьми з iPhone, і якщо у вас увімкнено розширений захист даних. Ви можете зробити це, зайшовши в налаштування iPhone, натиснувши на свій профіль Apple ID вгорі, натиснувши на iCloud, а потім прокрутивши вниз до опції "Розширений захист даних" і увімкнувши її. Це забезпечить наскрізне шифрування всіх даних, які зберігаються у вашому iCloud, включно з вашими повідомленнями. Але це також означає, що якщо ви якимось чином втратите доступ до свого облікового запису iCloud, ви не зможете отримати цю інформацію назад від компанії, оскільки Apple не зберігає її на своїх серверах.

WhatsApp: Ця платформа також наскрізь зашифрована і незмінно є найпопулярнішим додатком для обміну повідомленнями у світі. Однак дуже мало експертів з питань стеження та конфіденційності рекомендують ділитися будь-якою особистою інформацією на платформах, що належать метакомпаніям, таких як WhatsApp. Відомо, що компанія ділиться особистими даними, а також повідомленнями людей та інформацією про розмови, які вони ведуть у різних своїх месенджерах, з правоохоронними органами та урядовими установами.

Важко перенести всі ваші розмови з платформи, якою, здається, користується кожен у світі, на платформу, яку людям, можливо, доведеться завантажувати. Рекомендується обговорити з людьми у вашій спільноті, як убезпечити один одного, і, можливо, поступово перейти на більш безпечну платформу. Але якщо на цей момент це не є можливим, діють ті ж правила: використовуйте зникаючі повідомлення.

Цю функцію можна знайти в налаштуваннях кожного чату WhatsApp, до яких ви можете отримати доступ, натиснувши на назву чату, а потім прокрутивши вниз до "зникаючих повідомлень". Або якщо ви хочете застосувати цю функцію до всіх нових розмов, які ви починаєте, перейдіть на вкладку налаштувань у правому нижньому куті програми. Натисніть на "конфіденційність", а потім на "таймер повідомлень за замовчуванням" і виберіть період часу, протягом якого ви хочете, щоб ваше повідомлення залишалося видимим.

Автоматичне видалення даних

Окрім автоматичного видалення ваших повідомлень, вам слід мінімізувати обсяг даних, які збирають про вас інші програми та сервіси, і переконатися, що ті дані, які ви дозволяєте їм збирати, автоматично видаляються. Найбільшим з них є Google, тому ми розглянемо його на прикладі.

Google: компанія збирає дані про вашу веб-активність, пошукові запити в Google, інформацію в Gmail, пошукові запити на YouTube і відео, які ви переглядали, активність на картах тощо. Компанія також регулярно ділиться даними з правоохоронними органами. 

Ви можете мінімізувати обсяг даних, які компанія зберігає, на сторінці вашої активності за адресою myactivity.google.com. Зайшовши туди, ви отримаєте уявлення про глибину та широту даних, які Google збирає про вас. Наприклад, ваша "часова шкала" - це детальна хронологія всіх місць, де компанія відстежувала вас.

На щастя, тепер ви можете вимкнути принаймні частину цього відстеження. Спочатку натисніть на кожен параметр: "активність в Інтернеті та додатках", "часова шкала" та "історія YouTube". Це відкриє сторінку під назвою "керування активністю", і ви можете повністю вимкнути відстеження прямо вгорі. Якщо з якихось причин ви не хочете його вимикати, ви можете налаштувати автоматичне видалення з тієї ж сторінки.

Вимкніть налаштування вашого місцезнаходження

Не існує надійного способу заборонити кожній технологічній компанії відстежувати інформацію про ваше місцезнаходження, але є способи звести до мінімуму кількість компаній, які мають інформацію про ваше місцезнаходження, і те, як часто вони її відстежують.

Приділіть 15 хвилин перегляду налаштувань свого місцезнаходження. На iPhone ви можете зайти в налаштування і знайти "Служби визначення місцезнаходження" вгорі. Потім натисніть на "місцезнаходження"; це приведе вас до меню служб місцезнаходження. Там ви побачите список усіх ваших додатків і налаштування місцезнаходження для кожного з них. Вам потрібно буде переглянути кожну з них і переконатися, що для програм, які не потребують даних про місцезнаходження для роботи, у ваших налаштуваннях встановлено значення "ніколи".

На Android перейдіть до налаштувань, потім "безпека та конфіденційність", потім "контроль конфіденційності", потім "диспетчер дозволів" і виберіть місцезнаходження. Звідти ви можете переглянути налаштування місцезнаходження для кожної програми, щоб дозволити цим програмам отримувати доступ до вашого місцезнаходження лише під час використання програми, не отримувати взагалі або запитувати щоразу.

А для додатків, яким ваше місцезнаходження обов'язково потрібне для виконання основних функцій, пропонується встановити налаштування "запитувати наступного разу або коли я ділюся". Менш безпечний варіант - дозволити додатку отримати доступ до вашого місцезнаходження лише під час використання програми. 

Источник материала
loader