Про це повідомляє The New York Times, передає Укрінформ.
Спочатку вважалося, що банан вдасться продати за 1,5 млн доларів. До інсталяції додається сертифікат автентичності та інструкція з монтажу, щоб власники могли за бажанням замінити банан, коли він згниє.
Банан купив крипто-підприємець китайського походження Джастін Сан, обійшовши шістьох інших суперників. Сан, який спостерігав за аукціоном з Гонконгу, додав, що «найближчими днями я особисто з'їм банан як частину цього унікального мистецького досвіду». Він додав, що робота Каттелана «являє собою культурний феномен, який поєднує світи мистецтва, мемів і спільноти криптовалют».
Сам банан Доула, приклеєний до стіни Sotheby's у середу ввечері, був куплений в сусідньому фруктовому кіоску на Верхньому Іст-Сайді Мангеттена за 35 центів.
Банан є зіркою концептуальної роботи 2019 року «Комедіант» Мауріціо Каттелана, яка вперше з'явилася на ярмарку Art Basel в Маямі. Після виставки галерея Perrotin Gallery продала три такі роботи за ціною від $120 000 до $150 000 за кожну.
Коментуючи цю інсталяцію, Каттелан сказав, що задумав свою роботу як сатиричний укол у бік ринкових спекуляцій, ставлячи питання: «На якій підставі об'єкт набуває цінності в системі мистецтва?».
Як повідомляв Укрінформ, картина бельгійського художника-сюрреаліста Рене Магрітта «Імперія світла» продана невідомому покупцеві за 121,2 млн доларів на аукціоні Christie's у Нью-Йорку.
Фото: EPA, via Shutterstock