Так, першим про своє закриттяповідомило посольство США. Слідом за ним подібні заяви зробили дипустанови Італії, Іспанії, Греції, Казахстану. У МЗС України тим часом заявили, що масовані обстріли – реальність українців протягом майже трьох років, тому партнерам слід було б правильно реагувати на загрози так, як і в попередні 1000 днів, без додаткового нагнітання, передає 24 Канал із посиланням на Tagesschau.
Вияв солідарності
Слід зауважити, що не всі посольства позачинялися. Так, німецьке диппреставництво в Києві заявило про те, що воно продовжує працювати, але з певними обмеженнями. Там наголосили, що ситуація на місці контролюється "дуже уважно", відбувається тісна комунікація з партнерами. "Ми постійно спілкуємося з нашими колегами на місці, щоб вжити відповідних заходів, якщо ситуація зміниться", – сказали у посольстві.
Очільник МЗС Польші Радослав Сікорський своєю чергою теж зазначив, що, попри підвищений ризик атак Росії на Київ, польські дипломати, як і раніше, залишаються на службі.
Це одна з видимих ознак солідарності Польщі з Україною, яка бореться за свободу,
– зауважив дипломат.
До слова, псольство США попередило, що можлива потужна повітряна атака не пов'язана з ядерними погрозами Кремля. У Центрі протидії дезінформації підтвердили, що ворог готовий до масштабного обстрілу.