Як передає Укрінформ, про це повідомили у ДТЕК.
«За 1 000 днів ДТЕК Донецькі електромережі відновив роботу майже 11 тисяч енергооб’єктів… Від 24 лютого 2022 року світло вдалося повернути в домівки понад 9 мільйонів мешканців області», - йдеться у дописі.
У повідомленні конкретизували, що з початку повномасштабного вторгнення внаслідок дій ворога на Донеччиніпостраждали енергооб’єкти - це було й повне руйнування, коли доводилося фактично заново будувати лінії або підстанції, й часткові пошкодження, коли обладнання компанії страждало від уламків авіабомб, ракет, дронів, РСЗВ, артилерії або вибухової хвилі. Енергетикам вдалося відновити левову частку енергооб’єктів, крім тих, що розташовані в зоні бойових дій чи на вже окупованій території.
За 1000 днів повномасштабної війни енергетики відремонтували 27 тис. км ліній електропередач і за час відновлень після ворожих атак енергетики продовжували підтримувати стійкість енергосистеми області, ремонтували пошкоджені об’єкти, замінювали знищені, оперативно переробляли схеми енергопостачання відповідно до ситуації.
Окремим викликом стало відновлення електропостачання деокупованих територій. Роботи були надзвичайно складними і через масштабні замінування територій, і через близькість до лінії фронту, де ворог мав змогу активно обстрілювати міста та села. Електроенергію було подано у понад 20 населених пунктів - у домівки понад 15 тисяч родин. Це було критично важливим для відновлення нормального життя деокупованих громад, підкреслили в ДТЕК.
Там зауважили, що енергетики і нині роблять усе можливе для підтримання енергосистеми регіону, однак їхня робота так само залишається небезпечною: тільки з початку 2024 року бригади фахівців понад 40 разів потрапляли під обстріли під час виконання відновлювальних робіт. Поранені шість енергетиків. Усього ж за тисячу днів повномасштабного вторгнення під час виконання відновлювальних робіт поранені 17 енергетиків ДТЕК Донецькі електромережі.
Як повідомляв Укрінформ, за час повномасштабного вторгнення ворог випустив понад 1 тис. ракет по енергосистемі України, російські війська окупували понад 18 ГВт потужностей, серед яких – найбільша в Європі Запорізька АЕС.
Фото: Getty Images