Історик провів паралель між Голодомором і нинішньою агресивною війною Росії проти України
Історик провів паралель між Голодомором і нинішньою агресивною війною Росії проти України

Історик провів паралель між Голодомором і нинішньою агресивною війною Росії проти України

Штучний голод 30-х років минулого століття та нинішня збройна агресія Росії проти України мають однакову мету - знищення української ідентичності.

На цьому наголосив доцент Львівського національного університету ім. І. Франка, автор монографії «Велика брехня. Методи, наративи та динаміка заперечення Голодомору» Андрій Козицький під час панельної дискусії в Укрінформі до 91-х роковин Голодомору - геноциду українського народу.

На думку Козицького, метою як Голодомору в 30-х роках минулого століття, так і сучасної збройної агресії Росії проти України є знищення української ідентичності, і методи заперечення теж є спільними.

«Ми зараз бачимо приблизно ті ж методи заперечення сучасного етапу російської агресії та її злочинів проти України, які використовувалися свого часу комуністичним режимом щодо Голодомору. Йдеться як про пряме заперечення, так і про спробу втопити якусь подію у цілому вирі фальшивих версій, аби створити своєрідний «білий шум», який має викликати в людини уявлення про принципову невпізнаваність цієї події. Так, дуже популярним російським мемом є фраза «всієї правди ми так ніколи й не дізнаємося». Це, звісно, не відповідає дійсності, бо в історії переважна більшість подій чітко й фактологічно заперечити неможливо», - зазначив Козицький.

Він вважає, що проводячи паралель між Голодомором і сучасною агресивною війною Росії проти України, слід домагатися, щоб у демократичному світі прирівняли ідеології нацизму й комунізму.

«Ми маємо донести знання про Голодомор до світової громадськості, щоб у західному демократичному світі був поставлений знак рівності між ідеологіями нацизму й комунізму. Адже у деяких цілком демократичних країнах можна зустрітися з м’яким виправданням комуністичної ідеології. Розповідаючи український досвід Голодомору й проводячи паралель із сучасною агресивною війною Росії проти України, українці наближають той час, коли буде дано об’єктивну оцінку обом цим людиноненависницьким ідеологіям 20 століття», - зазначив історик.

Під час дискусії йшлося про те, що подолання сучасних загроз на тлі збройної агресії Росії проти України, зокрема, залежить від того, якою мірою буде засвоєний досвід історії Голодомору – геноциду українського народу.

Як повідомляв Укрінформ, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розповів, як Росія знищує пам’ять про минулий геноцид українців, щоб легше здійснювати новий.

Теги по теме
война История
Источник материала
loader
loader