Таку думку висловив молодший сержант взводу ударних безпілотних авіаційних комплексів Віталій Моцний на позивний «Техас» у новому випуску проєкту Укрінформу «Командири нашої перемоги», який вийде 18 листопада о 18:00.
Попри подвійну ампутацію Віталій став на протези та повернувся до війська.
«Не завжди, скажімо так, законодавчо це можливо. Тому хотілося б, щоб це питання вирішили. Ми чітко розуміємо, що армія – це не лише бойові дії. Є неймовірна кількість посад і напрямків, у яких можна застосовувати людину, наприклад, як у моєму випадку, без ніг. Те ж саме стосується втрати руки. Є рекрутингові центри, інструкторська робота – вибір величезний», — розповідає Моцний.
Він наголошує, що це часто високомотивовані люди, які мають величезний потенціал для служби: «Дуже хотілося б, щоб тим військовослужбовцям, які втратили кінцівки чи мають інші травми, знаходили місце в армії. Вони можуть багато зробити для війська: підвищити безпеку, покращити навчання молодих бійців, передати свої знання й підготувати їх до того, з чим доведеться зіткнутися на фронті».
Віталій пройшов через одне з найгарячіших місць війни – Бахмут. Саме там він дістав важке поранення. «Наші основні завдання полягали в розвідуванні місць дислокації ворожих підрозділів, їхнього пересування. Під час однієї з місій ми вдало відпрацювали повітряну розвідку. Але на зворотному шляху наша база потрапила під мінометний обстріл. Одна з мін влучила безпосередньо в автомобіль, яким ми рухалися», – згадує військовий.
Тоді лікарі повідомили, що він непридатний до служби. Однак це не зупинило Моцного. «Так, звичайно, відмовляли, – говорить він про свою мотивацію повернутися до війська. – Більшість каже, що ти вже "виплатив борг суспільству". Але моє сумління не дозволяє на цьому зупинятися. Воно продовжує штовхати і рухати далі. Я вважаю, що ще багато чого можу зробити і допомогти».
За словами бійця, життя після подвійної ампутації може бути повноцінним. «Чим швидше перестаєш жаліти себе й обдумувати те, що минуло, тим легше. Навіть подвійна ампутація вище колін не настільки суттєво змінює життя. Можна абсолютно повноцінно жити, працювати, розважатися. Головне – вибудовувати плани на майбутнє», – ділиться військовий.
Нині Віталій Моцний готує пілотів БПЛА. Більше про свій особистий шлях, головне під час підготовки нових бійців, майбутнє БПЛА та питання неконтрольованого обігу зброї після завершення війни він розповів у новому випуску «Командирів нашої перемоги», який вийде сьогодні на Ютуб-каналі Укрінформу.
Як повідомлялося, Укрінформ започаткував серію програм «Командири нашої перемоги» про представників командної ланки ЗСУ. Під час інтерв’ю глядачі більше дізнаються про командирів, від яких залежить не лише успішне виконання бойових завдань, а й життя бійців. Це – офіцери, за плечима яких бойовий досвід, здобутий у складних військових операціях; командири, на яких рівняються бійці та які ведуть до перемоги.