ВАКС ув’язнив шістьох посадовців за розтрату 3,5 млн Укроборонпрому
ВАКС ув’язнив шістьох посадовців за розтрату 3,5 млн Укроборонпрому

ВАКС ув’язнив шістьох посадовців за розтрату 3,5 млн Укроборонпрому


Шестеро посадовців Укрінмашу отримали вироки за фіктивні угоди та збитки державі на мільйони гривень.

Вищий антикорупційний суд визнав винними шістьох посадовців, зокрема керівників і службовців дочірнього підприємства Укроборонпрому, у розтраті 3,5 млн грн і призначив покарання від семи до восьми років позбавлення волі. Про це пресслужба САП у понеділок, 18 листопада.

Підсудним призначили покарання у вигляді ув’язнення на строк від семи до восьми років. Крім того, їх позбавлено права перебувати на посадах, пов’язаних з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями. Суд також ухвалив конфіскацію частини майназасуджених.

Разом з тим, за окремими епізодами, передбаченими ч. 1 ст. 366 КК України, суд звільнив осіб від покарання через закінчення строків давності.

 

 

Вирок ухвалила колегія у складі суддів Кравчука, Крука і Білоус. Це перший вирок ВАКС, де одразу семеро обвинувачених, ЦПК.

Ось яке рішення ухвалив ВАКС, за даними Слово і Діло:

  • ексзаступник гендиректора Укрінмашу Костянтин Чередніченко отримав 8 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна;
  • колишній гендиректор Укрінмашу Сергій Слюсаренко отримав 2 роки позбавлення волі, але був звільнений від покарання у зв’язку зі спливом строків давності;
  • ексвиконувач обов’язків гендиректора Укрінмашу Володимир Омельянчук отримав 7,5 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна;
  • начальник департаменту Укрінмашу Олександр Дітківський отримав 7 років позбавлення волі;
  • начальники двох відділів Дмитро Лобашов і Ігор Яриновський отримали по 7 років позбавлення волі;
  • директор компанії Triangle Group Incorporated Михайло Буянков (кум Чередніченка) отримав 8 років позбавлення волі.

Розслідування, котре проводили детективи НАБУ за процесуального керівництва САП, встановило, що у 2014-2016 роках керівники ДП ДГЗІФ Укрінмаш та службовці іноземної компанії організували укладання фіктивних угод і актів виконаних робіт. За цими угодами державне підприємство зазнало збитків на суму 3,5 млн грн, які було незаконно перераховано.

Нагадаємо, раніше детективи БЕБ повідомили про підозру заступнику директора одного з комунальних підприємств Дніпровської міської ради за фактом розтрати бюджетних коштів.

Також детективи Бюро економічної безпеки розслідують привласнення бюджетних коштів на закупівлі укриттів для закладів освіти, які не відповідають будівельним нормам.



Теги по теме
Коррупция
Источник материала
loader
loader