![Зовсім не "дівішнік": дівоча вечірка має свою українську назву](https://thumbor.my.ua/ERTfwelxlR2y6Lbt5l8b1B9E_fY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F53945d4dcf1af1ccdd1a3c0c09f3b2eb.jpg)
Зовсім не "дівішнік": дівоча вечірка має свою українську назву
Досліджуємо українські відповідники відомих русизмів у рубриці "Антисуржик. Говоримо правильно українською!" та розглянемо слово "дівішнік". 24 Канал пропонує вам милозвучний варіант.
Як назвемо дівочу вечірку напередодні весілля українською
Все більше популярними стають вечірки напередодні весілля у нареченого та нареченої, які називають "дівішнік" та "мальчішнік". І не варто їх калькувати, намагаючись підлаштувати під українську мову – "дівічнік" чи "дівичник". У цих слів в українській мові є свій відповідник.
Пояснення походження слова та його написання дає мовознавець Олександр Авраменко.
Українці здавна вечірку молодої напередодні весілля називали "дівич-вечором". "Дівич-вечір" – це слово слід писати через дефіс. Це був той вечір, коли дівчина прощалася із дівуванням, виконуючи з подружками цікаві обряди,
– пояснив філолог.
Ну і за аналогією – вечір нареченого то "парубоцька вечірка" чи "парубоцький вечір". Оскільки молодих людей ми називаємо "дівчина" та "парубок", а не "девушка" і "холостяк".
Що таке дівич-вечір
Традиційно – це передвесільна обрядова вечірка нареченої; прощання з дівуванням; день перед весіллям, зазвичай вечір п'ятниці або суботи. Вечір був сповнений ритуалів. Вечірка розпочиналася із запросин гостей на весілля, а тоді дівчата-дружки плели вінок нареченої з барвінку, виготовляли гільце та прикраси. До дівчат потім приєднувався наречений з парубками. У цей вечір влаштовували танці, забави і частування, співали обрядових пісень. Вечір ще має назву вінки чи вінкоплетення.А у нас дівич вечір! / ілюстрація ресурсу "Мова – ДНК нації
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)