Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив помічник генерального секретаря ООН, координатор системи ООН в Україні Маттіас Шмаль у п’ятницю під час пресбрифінгу у Женеві щодо гуманітарної ситуації в Україні та підготовки до зими.
«Наші колеги-правозахисники в ООН опублікували звіт кілька тижнів тому, де вони чітко продемонстрували, що атаки на енергетичну інфраструктуру – це атаки проти цивільного населення, тому що енергія потрібна, щоб обігріватися, готувати їжу і так далі. Тож навмисні атаки та знищення енергетичної інфраструктури, від якої залежить цивільне населення, є порушенням міжнародного гуманітарного права і мають бути припинені», - заявив Шмаль.
Він наголосив на тому, що велике занепокоєння викликає рівень руйнувань енергетичної системи України внаслідок російських повітряних ударів. За словами Шмаля, хоча український уряд і намагається підготуватися до зими найкращим можливим чином, однак, схоже, ситуація зараз виглядає набагато гірше, ніж минулої зими, і ще більше погіршити її можуть подальші російські атаки.
Координатор системи ООН в Україні також висловив велике занепокоєння з приводу ударів безпілотниками, які Росія завдає по Україні. Він вказав, що таке застосування ударних безпілотників також є «частиною психологічного терору», оскільки вже їх звук у повітрі змушує людей лякатися і незрозуміло, де вони завдадуть удару.
Також Шмаль застеріг РФ від завдання ударів поблизу атомних електростанцій, порушення роботи яких, окрім загрози радіації, буде найгіршим сценарієм для системи енергозабезпечення України взимку.
Як повідомляв Укрінформ, з жовтня 2022 року по вересень 2024 року об’єкти української енергетичної інфраструктури зазнали 1024 російських атаки.