Реверсну дотацію можуть зберегти для прифронтових регіонів - депутат
Реверсну дотацію можуть зберегти для прифронтових регіонів - депутат

Реверсну дотацію можуть зберегти для прифронтових регіонів - депутат

Для підтримки прифронтових територій у Державному бюджеті на 2025 рік можуть зберегти реверсну дотацію.

Таку думку висловив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін у коментарі Укрінформу.

«На мою думку, попри скрутність ситуації із загальнодержавним бюджетом, парламент робить максимум для того, щоби місцеві бюджети були такими, що дозволяють надавати якісні послуги безпосередньо громадянам. Ми розуміємо, що не всі місцеві бюджети є в рівних умовах, розуміємо, що є території, куди релокувалося багато бізнесу та платників податків. Водночас ми маємо Харківщину, Сумщину, Миколаївську та Запорізьку області, де є суттєві втрати. Для таких територій держава передбачить додаткові дотації, як це було в 2024 році. І, на мою думку, що стосується саме прифронтових і деокупованих територій, ми можемо говорити про збереження реверсної дотації», - сказав він.

Безгін також наголосив, що зараз тиловим громадам необхідно проявити більше солідарності із прифронтовими регіонами, які втрачають надходження до своїх бюджетів.

Зі свого боку перший заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський назвав питання реверсних дотацій «гострим» і зауважив, що «знайти підтримку в залі буде нелегко».

«Якщо ми говоримо про бюджет загалом, то питання реверсу справді гостре, знайти підтримку в залі буде нелегко, бо будуть забирати в громад їхні зароблені кошти. Але у той саме час я не розумію, який може бути план перемоги, якщо ми мобілізуємо лише людей, і не мобілізуємо ресурси», - сказав він.

Водночас Лозинський наголосив на необхідності спрямовувати кошти на нагальні потреби, передовсім на Збройні сили. Він додав, що на підписі у Президента перебуває законопроєкт 9559-д, який дозволяє місцевому самоврядуванню легально перераховувати кошти на користь військових частин або закуповувати необхідні речі та передавати відповідними актами їх на військо. За словами депутата, «безліч громад це роблять, але це досі залишається незаконно».

Як повідомлялося, у проєкті бюджету на 2025 рік уряд планує зберегти реверсну дотацію в бюджетах регіонів, які знаходяться близько до лінії зіткнення.

Раніше прифронтові громади звернулися до Уряду та парламенту із закликом підтримати проєкт Державного бюджету України на 2025 рік, яким передбачено відповідні дотації для деокупованих та прифронтових громад.

Зокрема, громади Запорізької, Харківської, Миколаївської та Чернігівської областей на своїх інформаційних ресурсах зазначали, що внаслідок збройної агресії Росії на територіях громад знищено інфраструктуру, фактично зупинено економіку, зникли робочі місця, а разом із цим й надходження у бюджет. Через це у 2025 році критично необхідна підтримка держави, повʼязана із виникненням суттєвого дефіциту бюджету.

Теги по теме
Деньги Бюджет
Источник материала
loader
loader