В Україні змінились критерії для бронювання
В Україні змінились критерії для бронювання

В Україні змінились критерії для бронювання

Кабінет міністрів оновив критерії бронювання від мобілізації та критерії для отримання критичності підприємствами. 

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль написав в Telegram-каналі за результатами засідання уряду.

"Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Як і обіцяли, до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути", - йдеться в дописі. 

Він також додав, що регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.

За словами прем’єра, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — тепер обов’язкові пункти для бронювання працівників. 

Так, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради "тіньової" домовленості про бронювання.

"Усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію. Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям", - написав він. 

Відповідальним міністерствам доручено детально пояснити всі аспекти та логіку оновленої системи. Необхідно дати вичерпні відповіді на всі запитання. 

Новий порядок почне діяти з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося.

 
Источник материала
loader
loader