Підсумки 14.11: План стійкості і держзрада
Підсумки 14.11: План стійкості і держзрада

Підсумки 14.11: План стійкості і держзрада

Зеленський заявив, що внутрішній план перемоги представлять уже наступного тижня; Нардеп Шевченко отримав підозру у держзраді. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що продовжується розробка внутрішнього Плану стійкості України. Всього він буде налічувати 10 пунктів, а представлять його наступного тижня.  За його словами, вже є “хороші напрацювання” в Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України, які планують впровадити. За словами президента, під кожен пункт Плану підготують базовий документ із “чіткими додатками”.

Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді народному депутату. Докази щодо народного обранця збирали СБУ, Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора. За даними слідства, фігурант масово поширював фейки пропаганди РФ стосовно подій в Україні та її зовнішньополітичного курсу, а також у жовтні-листопаді 2024-го поширював викривлені дані про командування Сил оборони та суспільні настрої всередині держави. Фігуранту загрожує 15 років з конфіскацією майна.

Народному депутату від забороненої в Україні партії ОПЗЖ Нестору Шуфричу подовжили строк перебування під вартою до 5 грудня 2024 року. Як заявив адвокат Шуфрича, нардеп перебуває в слідчому ізоляторі (СІЗО) вже 14 місяців і досі йому не винесли обвинувального рішення.

Вищий антикорупційний суд ухвалив визнати винним народного депутата Андрія Одарченко, який наразі перебуває за межами України та оголошений у міжнародний розшук, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років з конфіскацією усього належного йому майна. Також Одарченко на три роки позбавили права на посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, в бюджетних установах, а також будь-які інші посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій суб’єкта господарювання в статутному капіталі, яких є частка державної або комунальної власності перевищує 50%. Одарченко судили за спробу підкупу ексголови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма.

Європейська комісія схвалила другий регулярний транш у розмірі близько 4,1 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Після ухвалення Радою ЄС це рішення збільшить загальний обсяг коштів, виділених у 2024 році на підтримку плану для України, до 16,1 млрд євро.

Єврокомісія схвалила фінансування в розмірі 300 млн євро в межах в європейського інструменту зміцнення оборонної промисловості за допомогою загальних закупівель (EDIRPA). Перші п’ять проєктів, у яких беруть участь 20 країн ЄС, отримають по 60 млн євро. 

Напередодні росіяни змогли прорватися на околицю міста Куп’янськ, що на Харківщині, та висадити там свій десант. Однак його вдалося знищити. Підкріплення, яке вислали росіяни, також уразили. Станом на 14 листопада ситуація в Куп’янську була контрольована.

У територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) працює 36 тисяч осіб, серед яких майже 7 тисяч – це цивільні. Також серед військових є обмежено придатні, доволі багато таких людей. Є близько 3 тис. жінок.

Польща перекинула перші танки К2 південнокорейської компанії Hyundai Rotem до бригади, котра дислокується всього за кілька кілометрів від Калінінградської області РФ. У першій партії польська бригада отримала сім танків. Ще одна партія очікується наприкінці цього року. 

На знімку усміхнений король позує біля золотого крісла в одній з кімнат палацу. На фото монарх постає в костюмі свого улюбленого синього кольору, білій сорочці та світло-блакитній краватці з принтом.



Теги по теме
Владимир Зеленский Беларусь Польща Еврокомиссия взятка нардепи финансирование оборона СИЗО
Источник материала
loader