Британія в ОБСЄ: Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН
Британія в ОБСЄ: Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН

Британія в ОБСЄ: Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН

Велика Британія підтверджує відданість незалежності та територіальній цілісності України та наполягатиме на справедливому й стійкому мирі відповідно до Статуту ООН.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це сказав постійний представник Великої Британії при ОБСЄ Ніл Голланд на черговому засіданні Постійної ради організації у Відні.

"Ми наближаємося до 1000-го дня того, що спочатку подавалося як 3-денна війна. З самого початку вона була абсолютно непотрібною. І Росія може ухвалити рішення про закінчення цієї війни. Велика Британія підтверджує нашу відданість незалежності та територіальній цілісності України разом з міжнародними партнерами. Ми продовжуватимемо притягувати Росію до відповідальності і наполягатимемо на справедливому й стійкому мирі, що поважає Статут ООН і Гельсінський заключний акт", - заявив він.

Британський посол нагадав, що після незаконної спроби анексії Росією Криму у 2014 році "упродовж майже десяти років громадяни України в Криму – особливо кримські татари – зазнають систематичних переслідувань, свавільних затримань і насильницьких зникнень". А з повномасштабним вторгненням в Україну РФ "розпочала кампанію зі знищення української культури та ідентичності на всіх нещодавно окупованих територіях".

"Упродовж 995 днів, що минули від початку агресії, Росія обстрілювала школи, лікарні та житлові будинки по всій Україні. Лише минулого тижня російські снаряди вбили 14 цивільних осіб, зокрема однорічну дитину, ще 88 отримали поранення. З лютого 2022 року загинули тисячі інших українських цивільних осіб, а мільйони були змушені тікати. Справжній масштаб руйнувань важко оцінити кількісно, але такі міста, як Маріуполь, Буча та Харків несуть на собі шрами терористичної кампанії, спрямованої на дестабілізацію України", - зазначив Голланд.

Він підкреслив, що атаки Росії на цивільне населення, систематичне застосування тортур, примусові депортації та використання енергетичних ресурсів у військових цілях демонструють повну зневагу до людського життя.

"Росія навіть звернулася до Ірану та КНДР за суттєвою військовою підтримкою. Розгортання тисяч військовослужбовців КНДР на території Росії є небезпечним і необачним кроком, який ще більше дестабілізує європейську безпеку і посилює напруженість в Індо-Тихоокеанському регіоні. Росія покладається на підтримку третіх країн, щоб підживлювати свою військову машину і продовжувати страждання українського народу", - заявив очільник британської місії при ОБСЄ.

Як повідомляв Укрінформ, 4 листопада Президент Володимир Зеленський у Києві обговорив із міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок ситуацію в Україні й те, як можна натиснути на Росію, щоб наблизити мир.

Теги по теме
ООН ОБСЕ
Источник материала
loader
loader