Свою історію молодша лейтенантка Групи контролю бойового стресу 1-ї окремої бригади ТРО імені Івана Богуна розповіла у програмі «Станція Краматорськ», що вийшла в середу.
«За тиждень до повномасштабного вторгнення я почала штурмувати військкомат у Житомирі. Перший раз прийшла, другий раз... Безрезультатно. А вже коли подзвонила втретє, це було 23 лютого, мені сказали прийти завтра і обіцяли щось придумати», – пригадала військовослужбовиця.
«Завтра» якраз почалася війна, і так сталося, що вже 24 лютого, коли під військкоматами стояли черги з добровольців, у дівчини на руках опинився військовий квиток.
За словами «Ракети», її шлях на передову починався з фотоапарата. Спочатку вона робила фотографії бійцям для військових квитків у тому ж таки військкоматі, але хотіла потрапити на фронт, тому коли випала нагода перейти у пресслужбу, щоби висвітлювати події на передовій, без вагань погодилася і поїхала на Херсонщину, а згодом і на Харківщину.
«У мене не було страху, лише відчуття, що я не встигаю кудись. Десь там вже щось відбувається, а я не встигаю ніяк», – поділилася військова своїми відчуттями, які переживала на початку війни.
У жовтні 2023-го Іванну Цімерман відправили на навчання, вища освіта вже була, тож після інтенсивних курсів військова отримала звання і посаду офіцера Групи контролю бойового стресу. І хоч, за її словами, після цього на фронті вона мала вже зовсім інші завдання, та з фотоапаратом не розлучалася. Навіть своє поранення, отримане від FPV-дрона, лейтенантка знімала на камеру, поки її перев’язував побратим.
«Я ж психолог, і я завжди намагаюся зробити так, аби хлопці наші були спокійні. Ну і взагалі, я по життю дотримуюсь філософії стоїцизму: паніка – вона ніколи не допоможе», – пояснює «Ракета».
Хто обрав для військової позивний «Ракета», і чому крім нього у Іванни Цімерман є ще один позивний – «Кабан», можна дізнатися з повного інтерв’ю з нею у програмі «Станція Краматорськ», що вийшла на новому Ютуб-каналі Укрінформу.
Варто зазначити, що завдання Групи контролю бойового стресу – забезпечити нормальне ведення бою, запобігати стресовим чинникам, що можуть вплинути на боєздатність військовослужбовців, а також навчити їх виводити себе чи своїх побратимів зі стану бойового стресу.
Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.
Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.