Чи варто закривати дзеркала і перевертати крісла в домі, де є покійник: відповідь священника
Чи варто закривати дзеркала і перевертати крісла в домі, де є покійник: відповідь священника

Чи варто закривати дзеркала і перевертати крісла в домі, де є покійник: відповідь священника

Так, наші предки закривали дзеркала в будинку, де перебував покійник, бо вірили, що душа померлого може оселитися у відображенні. Про те, чи варто дотримуватися цього звичаю – розповідає 24 канал з посиланням на інтерв'ю священника ПЦУ Олексія Філюка для телеканалу ІНТБ.

Чи потрібно закривати дзеркала і перевертати крісла в домі, де є покійник

У день похорону наші пращури закривали усі дзеркала та перевертали крісла в будинку, бо не хотіли накликати біди. Цей обряд вже став настільки звичним, що люди не думають про те, чи правильно це робити. У народі вважається, що так вшановують пам'ять покійника.

За словами священника Православної церкви України Олексія Філюка, це язичницький звичай, що немає нічого спільного з християнством. Вірянам варто відмовитися від цієї традиції, хоч вона і може здаватися правильною.

Як каже апостол Павло: "Чому ви навчились і що прийняли й почули від мене і побачили в мені, те й робіть, і Бог миру буде з вами". Якщо ми прийняли від святого навчання любити, благословляти та жити по-християнськи, то не можемо дотримуватися язичницьких обрядів наших пращурів,
– запевнив священник.

Олексій Філюк додав, що цей звичай не є гарним в очах Божих. Священник ПЦУ закликав українців жити за християнськими традиціями та не вірити в забобони.

Олексій Філюк про похорони: дивіться відео онлайн

Які ще існують повір'я, пов'язані з покійниками

У народі кажуть, що у перші 40 днів після смерті людини не можна розважатися. Втім, церква не забороняє веселитися, оскільки кожен сам вирішує, скільки йому дотримуватися жалоби.

Водночас більшість людей хоч раз чула, що померлих людей обов'язково варто виносити з дому ногами вперед, а взуття покійника має бути білого кольору. Походження цього звичаю сягає давніх часів, тому в народі вже заведено так робити. Білий колір символізує чистоту та благодать, але в сучасному світі немає великої різниці, в якому саме взутті буде похоронена людина.

Источник материала
loader
loader