Польща пропонуватиме Штатам та НАТО розширити дію «протиракетного щита»
Польща пропонуватиме Штатам та НАТО розширити дію «протиракетного щита»

Польща пропонуватиме Штатам та НАТО розширити дію «протиракетного щита»

Польща вестиме переговори із США та НАТО про розширення зони застосування «протиракетного щита» Північноатлантичного альянсу.

Про це в понеділок заявив віцепремʼєр-міністр - міністр національної оборони РП Владислав Косіняк-Камиш у контексті планів відкриття 13 листопада в Редзіково на півночі Польщі бази ПРО США, передає Укрінформ з посиланням на TVN24.

«На мою думку, нам потрібно розширити сферу дії протиракетного щита, і ми обов’язково про це говоритимемо з генеральним секретарем НАТО і з нашими друзями зі США», - підкреслив Косіняк-Камиш.

За його словами, у цих переговорах його Польська селянська партія (PSL) може відіграти дуже важливу роль з огляду на добрі контакти як з демократами, так і з республіканцями.

Він підкреслив, що польсько-американський союз є дуже міцним, про що свідчить відкриття у найближчу середу бази ПРО США у Редзіково. Він додав, що це не просто американська інвестиція, а діяльність всього НАТО.

Як повідомлялось, 13 жовтня глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що він домовився про те, «щоб ракети могли також збивати російські ракети, які летять на Польщу, а не тільки іранські ракети, які прямують на Сполучені Штати».

У коментарі Укрінформу речник МЗС Польщі Павел Вронський 31 жовтня повідомив про сподівання Сікорського на те, що НАТО та країни Альянсу, зокрема США, змінять свою позицію і погодяться на збиття російських ракет над територією України силами ППО союзників.

За підсумками липневого саміту НАТО у Вашингтоні було поінформовано про оперативну готовність американської бази ПРО в Редзіково. Вона є елементом Європейського поетапного адаптивного підходу (EPAA), який є внеском США в інтегровану систему протиповітряної та протиракетної оборони Європи та всього простору НАТО. Під час саміту у Вашингтоні тодішній генсек НАТО Єнс Столтенберг оголосив, що база в Редзіково готова розпочати свою місію.

Фото: PAP/Paweł Supernak

Теги по теме
США Польща НАТО
Источник материала
loader
loader