Китай висловив Філіппінам протест через закон про морські зони у Південнокитайському морі
Китай висловив Філіппінам протест через закон про морські зони у Південнокитайському морі

Китай висловив Філіппінам протест через закон про морські зони у Південнокитайському морі

Китай висловив Філіппінам протест у зв’язку з ухваленими законами про морські зони та про морські коридори, якими Маніла заявила про суверенітет над прилеглими районами Південнокитайського моря, на які також претендує Пекін.

Про це повідомляється у спеціальній заяві МЗС КНР, передає Укрінформ.

Ідеться про підписані у п’ятницю, 8 листопада, президентом Філіппін Фердинандом Маркосом-молодшим два законодавчі акти, які визначають морські права країни та встановлюють морські й повітряні маршрути для зміцнення її територіального суверенітету.

Нові закони, спираючись на Конвенцію ООН з морського права (UNCLOS), визначають виключне право Філіппін на господарську діяльність у межах 200-мильної виключної морської зони країни (370 км від її узбережжя), в якій знаходиться ряд архіпелагів та мілин, які Китай вважає власною територією.

«Китай рішуче виступає проти цього і продовжуватиме вживати всіх необхідних законних заходів для рішучого захисту територіального суверенітету і морських прав та інтересів Китаю», - заявили в МЗС.

У відомстві назвали нові філіппінські закони серйозним порушенням територіального суверенітету і морських прав та інтересів Китаю в Південнокитайському морі і вчергове заявили про невизнання рішення міжнародного суду в Гаазі від 2016 року про відсутність підстав для територіальних претензій Китаю в цьому морі.

У заяві МЗС вказано базову лінію «територіальних вод» КНР навколо мілини Скарборо, яку Китай вважає своєю територією та називає островом Хуан’янь, хоча ця мілина знаходиться за 100 миль від Філіппін і приблизно за 500 миль від Китаю.

Багата рибою та іншими ресурсами мілина Скарборо стала основною точкою суперечок щодо суверенітету та прав на риболовлю між Філіппінами та КНР.

Пекін ухвалив внутрішні закони стосовно Південнокитайського моря і заявив про свій суверенітет над більшою його частиною, включно з районами, на які претендують Філіппіни, Бруней, Індонезія, Малайзія та В’єтнам.

Свої претензії китайська сторона підкріплює численним флотом берегової охорони, кораблі якої регулярно перешкоджають рибалкам із сусідніх країн займатись риболовлею, блокують нафто- й газовидобуток та вступають у зіткнення з правоохоронними суднами країн-сусідів.

Найбільше Китай зазіхає на морські райони, прилеглі до Філіппін, зокрема, частину великого архіпелагу Спратлі (китайська назва Наньша Цюндао), мілина Скарборо та мілини Сабіна (Сяньбінь Цзяо), поблизу яких останніми місяцями сталися жорсткі сутички між китайськими і філіппінськими кораблями.

Як повідомляв Укрінформ, США і Філіппіни у другій половині жовтня провели спільні щорічні навчання Kamandag (інша назва Venom), зосереджені на захисті північного узбережжя головного філіппінського острова Лусон приблизно за 800 кілометрів від Тайваню.

Теги по теме
Китай Протест
Источник материала
loader
loader