Єврокомісія врахувала рекомендації правозахисників у звіті щодо прогресу України на шляху до ЄС
Єврокомісія врахувала рекомендації правозахисників у звіті щодо прогресу України на шляху до ЄС

Єврокомісія врахувала рекомендації правозахисників у звіті щодо прогресу України на шляху до ЄС

Під час позачергового засідання Комітету з питань інтеграції України до ЄС обговорили ключові моменти звіту, в якому висвітлені як позитивні досягнення, так і сфери, що потребують доопрацювання, зокрема у контексті захисту прав людини та євроінтеграційних реформ.

4 листопада 2024 року відбулося позачергове засідання Комітету з питань інтеграції України до ЄС, присвячене звіту Єврокомісії щодо України. У зустрічі взяли участь дипломати, українські високопосадовці та представники громадянського суспільства, зокрема громадські організації, які готували тіньовий звіт.

Про це пише ZMINA.

Серед учасників засідання була й адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова, яка відзначила, що звіт Єврокомісії в межах Пакета розширення — 2024, опублікований 30 жовтня 2024 року, містить багато рекомендацій, підготовлених правозахисниками в їхньому тіньовому звіті.

«Ми побачили у звіті Єврокомісії багато важливих рекомендацій, частина з яких може бути впроваджена вже зараз. Наприклад, ухвалення законопроєкту №5488, який посилить відповідальність за дискримінацію та додасть гендерну ідентичність до переліку підстав для злочинів на ґрунті ненависті. Крім того, необхідно оновити Національну стратегію у сфері прав людини та розробити новий план дій для її реалізації, оскільки попередній закінчився у 2023 році», — зазначила Луньова.

Водночас вона звернула увагу на відсутність фокусу у звіті на ситуації з правами людини в умовах подолання наслідків війни.

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко підкреслив, що парламент України активно імплементує євроінтеграційні рекомендації.

«Законопроєкти, такі як № 5488, уже включені до порядку денного Верховної Ради», — повідомив Корнієнко, додавши про необхідність посилення інституційної спроможності державних органів у процесі євроінтеграції.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна виконує свої зобов'язання в безпрецедентних умовах війни. Вона визнала, що звіт Єврокомісії вказує на сфери, які потребують покращення та збільшення зусиль.

Посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова додала, що звіт є загалом позитивним, хоча Єврокомісія висловила критику щодо таких питань, як децентралізація та свобода слова.

Фото: ZMINA.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Еврокомиссия
Источник материала
loader
loader