В горщиках з кімнатними квітами з'явилася пліснява: ось простий спосіб її позбутися
В горщиках з кімнатними квітами з'явилася пліснява: ось простий спосіб її позбутися

В горщиках з кімнатними квітами з'явилася пліснява: ось простий спосіб її позбутися

Білий наліт на землі в горщиках – це справді неприємне явище, і стикався з ним, певно, кожний квітникар, повідомляє 24 Канал. Він може не тільки псувати вигляд вазона, але й сигналізувати про проблеми із рослиною.

Чому з'являється білий наліт в горщиках

Наліт може бути кількох типів. І якщо ви торкнулися його рукою, а він жорсткий, вапняний, значить, можуть бути такі причини його появи:

  • Полив жорсткою водою. Якщо ви поливаєте рослину надто сильно, волога починає швидше випаровуватися, і на поверхні горщика залишаються солі та мінерали. А якщо поливу недостатньо, то водою просочується тільки верхній шар землі, а це також призводить до появи білої плівки.
  • Сухе повітря. Якщо у приміщенні надто сухо, то ґрунт буде пересихати значно швидше, і це призведе до того, що солі не будуть виводитися, а залишатимуться на землі.
  • Надлишок добрив. Іноді дуже велика кількість добрив може призвести до того, що рослина не встигає поглинати всі поживні елементи. Через це вони залишаються на поверхні.
  • Надто великий горщик. Якщо вазон невідповідного розміру, це також призводить до того, що надлишки поживних речовин просто зберігаються на поверхні ґрунту у вигляді солей.

Для того, щоб позбутися такого ураження білим нальотом, потрібно зняти з горщика шар ураженого ґрунту, ретельно протерти стінки та заповнити новою землею.

Але є й інший тип білого нальоту у горщику, значно небезпечніший – пліснява. Якщо вам здається, що земля пухнаста та волога, це значить, що вона заражена патогенними грибами.

З пліснявою жартувати не можна, і вона потребує негайної боротьби! Хороша новина полягає в тому, що позбутися її можна за допомогою підручних засобів і без токсичної хімії.


Пліснява в горщиках небезпечна / Фото Pexels

Протигрибковою присипкою, наприклад, може стати звичайний коричневий порошок, що можна знайти у супермаркеті – кориця. Для початку потрібно прибрати наліт з поверхні субстрату. Можете присипати рослину свіжим ґрунтом та внести добрива. Після цього потрібно посипати землю корицею. Ще краще буде, якщо ви змішаєте її з верхнім шаром ґрунту.

Втім, якщо плісняви в горщику і справді багато, краще повністю пересадити рослину, аби врятувати її від згубного впливу.

Источник материала
loader
loader