Про це інформує пресслужба САП, передає Укрінформ.
“Прокурор за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно семи осіб, серед яких голова комітету Верховної Ради України VIII скликання, начальник відділення ГСУ СБУ, службова особа АРМА, керівництво державного підприємства, які у складі організованої групи протиправно заволоділи правом вимоги банківської установи”, - йдеться у повідомленні.
За версією слідства, у 2019 році голова комітету ВР, який на момент вчинення злочину був фактичним власником низки юридичних осіб, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук, у тому числі самого нардепа.
З метою уникнення іпотечних зобов’язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на момент повідомлення про підозру особа обіймала керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.
Особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу права вимоги на вказану нерухомість за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу.
Висновками експертиз підтверджено, що реалізація схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 160 млн грн – саме така сума становить різницю між реальною вартістю та тією, яку сплатили зловмисники.
Також слідство зібрало докази, що колишній народний депутат та його помічник надавали начальнику відділення ГСУ СБУ за вчинювані останнім дії неправомірну вигоду у вигляді грошей та об’єкту нерухомості на загальну суму близько 3 млн грн.
Крім того, за версією слідства, колишній працівник ГСУ СБУ не відобразив у електронній декларації відомості про об’єкт комерційної нерухомості, що отриманий ним як неправомірна вигода від народного депутата у збудованому на отриманій від протиправних дій земельній ділянці. Право власності на нерухомість оформлено на третю особу, проте перебувало у фактичній власності правоохоронця.
Як повідомлялося, 5 листопада САП направила до ВАКС обвинувальний акт стосовно адвоката, який пропонував хабар прокурору і детективу Національного антикорупційного бюро у розмірі 200 тис. дол.