Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на розслідування InformNapalm спільно з "Кібер Спротив".
Як працює російський завод "Мікроприбор"
Так, хактивісти розповіли, що стеження за російським оборонним заводом "Мікроприбор", розташованого в селищі Конаково у Тверській області відрізняється від багатьох попередніх. Воно тривало два роки й стало можливою завдяки співпраці з приватною аналітично-розвідувальною компанією. Зокрема, вдалося завантажити шпигунське ПО до внутрішньої мережі заводу.
З добутих документів стало відомо, що значна частина "російського" заводу – це іноземні потужності.
Хоч половина власного устаткування досить непоганий результат, але сучасний фрезерний верстат і радянський – досить різні прилади за своєю цінністю у виробництві. Тому слід звертати увагу на вік того чи іншого устаткування,
– пишуть хакактивісти.
Найновіше обладнання (віком до п’яти років) "Мікроприбору" – майже цілком іноземне, а частка дружнього до Росії Китаю невисока. Що стосується обладнання до 10 років, то ситуація трохи ліпша, хоча знову таки половина – виробництва Німеччини й Тайваню.
Цікаво також те, що частка нового російського устаткування на заводі 12 років тому була вищою, ніж сім років тому.
Документи щодо західного обладнання заводу / InformNapalm
Також документи дали змогу проаналізувати зміни після повномасштабного вторгення. Так, станом на початок 2022-го відділ контролю і вимірювань російського заводу мав у своєму розпорядженні чотири аналізатори спектра, виробництва Німеччини.
"Документи свідчать, що "Мікроприбор" продовжив закуповувати німецькі аналізатори спектра у 2023 році. Стає відомим і виробник: Rohde&Schwarz. ТОВ "АМТЕСТ" поставило такого і подібних виробів на суму майже 30 мільйони рублів у січні 2023-го", – вказують аналітики.
Своєю чергою ТОВ "Амтест" нічого не приховує і на своїй головній сторінці пропонує постачання вимірювального обладнання "від світових виробників у всі регіони Росії".
Росія отримує німецькі аналізатори спектра / InformNapalm