Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі ДОТ.
«Державний оператор тилу розробив обмежувальні заходи для постачальників, які не виконують свої зобов'язання за укладеними договорами. Зокрема, вони передбачають відмову від встановлення ділових відносин з ДОТ на майбутнє, як наслідок - дискваліфікацію у подальших закупівельних процедурах», - повідомили в ДОТ.
У пресслужбі також пояснили, що застосування обмежувального заходу відбуватиметься через режим оперативно-господарських санкцій, передбачених Господарським кодексом України. Їх застосовуватимуть щодо тих постачальників, які:
- порушують антикорупційне/санкційне законодавство;
- постачають фальсифіковану або неякісну продукцію;
- мають низький відсоток постачання (SLA);
- надають недостовірні або підроблені документи на товари.
Для забезпечення прозорості та відкритості процесу у ДОТ створено дві комісії: перша розглядатиме питання застосування обмежувального заходу по суті, друга - скарги з боку постачальника. Постачальник має право оскаржити рішення протягом 5 робочих днів з моменту його ухвалення.
Максимальний термін дії обмеження - 1 рік.
«Ми продовжуємо удосконалювати механізми доброчесної співпраці з постачальниками, тим самим задовольняючи суспільний запит на прозорість та справедливість у сфері публічних закупівель”, - прокоментував директор з управління ризиками та комплаєнс ДОТ Дмитро Бігунець.
За його словами, ДОТ має успішну судову практику щодо правомірності застосування оперативно-господарських санкцій у вигляді відмови від встановлення ділових відносин на майбутнє та можливість дискваліфікації таких постачальників у торгах.
Як повідомляв Укрінформ, Державний оператор тилу оголосить закупівлі по всіх напрямах на 2025 рік до кінця грудня.