![На кого Європа спихнула відповідальність за свою безпеку та як планує захищатися зараз](https://thumbor.my.ua/jCpRVrVgMHIQdPbgc81yhIukIPQ=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F4be6d662faa002da010c1bcaa53787a8.jpg)
На кого Європа спихнула відповідальність за свою безпеку та як планує захищатися зараз
Навіть у договорі НАТО не написано, що США відповідають за безпеку Європи, сказав 24 Каналу політтехнолог Михайло Шейтельман. Проте зараз незалежно від того, хто прийде до влади у США, Європа розуміє, що вже час вчитися бути самостійною в обороні та безпеці.
Європа повинна сама себе захищати
Політтехнолог нагадав, що після розпаду Радянського Союзу європейські країни взагалі почали розпускати свої армії. Однак зараз вони беруть це у свої руки.
Наприклад, Естонія на наступний рік в бюджеті заклала на оборону майже 4% ВВП. До слова, норматив НАТО на оборону становить 2%.
У 2022 році менш як 10 країн Європи, які входять до НАТО, дотрималися норми 2% від ВВП. А вже у 2024 році з 32 країн-членів НАТО понад 20 виконають цільовий показник оборонних витрат у 2%.
Тенденція на покращення. Тобто прибавка військового бюджету Європи цього року більше ніж весь військовий бюджет Росії,
– мовив Шейтельман.
За його словами, збільшення витрат на оборону відчуває на собі Україна. Нещодавно президент Володимир Зеленський сказав, що налагоджується ситуація з постачанням снарядів. Зокрема, якщо зараз співвідношення снарядів приблизно 1 до 2, то на початку року співвідношення пострілів становило 1 до 7, 1 до 8, а то й більше в деякі місяці.
До слова, ще напередодні президентських виборів у США,на яких переміг Дональд Трамп, європейські чиновники почали розробку стратегії на випадок його повернення. Зокрема, найближчі союзники Вашингтона в Європі готуються до можливого розриву трансатлантичних відносин у випадку, якщо Трамп переможе на виборах.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)