КНДР проводить випробування балістичних ракет — які цілі Кім Чен Ина
КНДР проводить випробування балістичних ракет — які цілі Кім Чен Ина

КНДР проводить випробування балістичних ракет — які цілі Кім Чен Ина

Корейська народно-демократична республіка (КНДР) провела запуск, імовірно, семи балістичних ракет малої дальності в бік Японського моря, повідомляє південнокорейське агентство Yonhap. Це вже другі подібні випробування за останній час — раніше, 31 жовтня, був проведений запуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР). Про ситуацію в регіоні сьогодні, 6 листопада, інформує FREEДОМ.

“За оцінками офіційних осіб, щонайменше сім ракет досягли максимальної висоти близько 100 кілометрів і пролетіли близько 400 кілометрів. Північна Корея запустила, як вона стверджує, останню модель МБР минулого четверга (31 жовтня – ред.). Запуск у вівторок став 13-м цього року, коли Пхеньян запустив балістичні ракети або снаряди, які можуть бути балістичними ракетами”, — повідомляє телеканал NHK з посиланням на Міністерство оборони Японії.

Лідер КНДР Кім Чен Ин назвав випробування МБР “відповіддю ворогам”. Ракетні випробування Пхеньяна порушують санкції Ради безпеки ООН.

Південна Корея, Сполучені Штати і Японія провели в неділю, 3 листопада, спільні навчання із залученням щонайменше одного бомбардувальника B-1 Lancer на південь від Корейського півострова.

“Тристоронні навчання пройшли над водами на схід від південнокорейського острова Чеджудо на тлі загострення напруженості після того, як у четвер Північна Корея здійснила запуск нової міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-19 у Східному морі, що стало першим запуском балістичної ракети великої дальності цього року”, — цитує заяву Об’єднаного комітету начальників штабів агентство Yonhap.

Сестра Кім Чен Ина, заступник завідувача відділу пропаганди ЦК Трудової партії Кореї Кім Йо Чжон 5 листопада заявила, що КНДР не допустить порушення паритету військових сил на півострові.

“Сьогодні порушення паритету сил між ворогами та нами на Корейському півострові й в регіоні — це одразу означає війну, така об’єктивна дійсність, яку не можна заперечувати. Лінія КНДР на нарощування самооборонних ядерних сил стримування є єдиним і найточнішим вибором у нинішній ситуації, і ми ніколи не будемо вагатися на цьому шляху”, — цитує Кім Йо Чжон північнокорейське державне інформаційне агентство KCNA.

Запуск міжконтинентальної балістичної ракети Пхеньяном відбувся незабаром після того, як Південна Корея і США звинуватили Північну Корею у вирядженні військ до Росії для підтримки Путіна у війні проти України. З 2024 року Пхеньян і Москву пов’язує новий договір про “всеосяжне стратегічне партнерство”, зокрема військову допомогу.

З боку Північної Кореї це ілюстрація лояльності до Кремля в контексті підтримки агресії Росії проти України, а так само для КНДР важливо отримати певний реальний досвід ведення бойових дій у сучасних умовах. Кім Чен Ин, ухвалюючи таке рішення, також демонструє потенційну підготовку Північної Кореї до зіткнення з Південною Кореєю, оскільки ці дві країни фактично перебувають у стані замороженого конфлікту.

Рішення Путіна залучити солдатів Північної Кореї до війни проти України, а також активізація Пхеньяну в питанні ракетних випробувань напередодні виборів у США — це підвищення ставок, впевнені експерти.

“Це підвищення ставок, на жаль, ще більше ускладнює ситуацію для нас насамперед щодо ухвалення тих чи інших рішень, особливо якщо ми не відчуваємо реакції з боку наших західних партнерів на нову етапність російської війни. Потрібно розуміти, що це загроза, загроза, яка багато років не зникає, і загроза, яка зараз допомагає російському агресору ще більше дестабілізувати ситуацію як у Європі, так і потенційно в глобальному вимірі”, — зауважив кандидат політичних наук, засновник ГО “СД Платформа” Богдан Ференс.

Источник материала
loader