В рамках французького проєкту «Колібрі» до України вже незабаром мають бути передані 100 дронів малої дальності OSKAR (Opportunity Strike Kinetics Aircraft Ruggedised) з 2000 одиниць різних типів, які закупила Франція.
OSKAR створили французькі виробники безпілотників Delair і KNDS France, і за словами генерального директора Delair Бастьєна Манчіні, вони вже готуються до відправки в Україну. Про це повідомляє Breaking Defense.
Манчіні відмовився поділитися додатковою інформацією про нові поставки, але вони вписуються в часові рамки, озвучені в жовтні Себастьяном Лекорну, міністром збройних сил Франції. Тоді Лекорну зазначив, що відбулися «успішні випробування» цих боєприпасів, і їх постачання в Україну розпочнеться «найближчими тижнями».
Розроблений на основі безпілотного літального апарату (БПЛА) UX11 компанії Delair і модифікований для інтеграції боєголовки вагою 2,3 кілограма французької компанії KNDS, OSKAR може літати до 45 хвилин і призначений для ураження нерухомих цілей, легких транспортних засобів і живої сили. Дрони досить компактні, і можуть переноситися в рюкзаку.
«У нас було шість місяців на те, щоб перетворити [наш] демонстраційний зразок на оперативний продукт… оперативний з урахуванням обмежень щодо боєприпасів. Зараз цей етап завершено, і безпілотники [OSKAR] доставляються в Україну. Їх відправляють, я не маю інших подробиць», — сказав Манчіні в інтерв’ю виданню Breaking Defense.
Раніше компанія Delair вже отримала фідбек про свою продукцію від українських військових, після передачі розвідувальних безпілотників UX11 і DT26.
Манчіні зазначив, що російські засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) продовжують становити «реальну небезпеку» для обладнання, яке постачається Україні, і підкреслив, що те, що платформа «працює сьогодні», не означає, що «вона буде працювати через три місяці».
«Якість, яка нам потрібна, — це залишатися дуже адаптивними й пильними… бо поки що у нас є рішення, які працюють, але… на полі бою все змінюється дуже швидко», — сказав він.
Щоб протистояти атакам РЕБ, OSKAR використовує можливості супутникової навігації й може працювати в повністю зашифрованому режимі на відстані до 25 кілометрів.
Манчіні також сказав, що після придбання Delair наприкінці минулого місяця французького виробника ройових і інспекційних безпілотників Squadrone System, компанія може вирішити випробувати кілька OSKAR з технологією рою дронів.