Суспільне презентувало проєкт «Чернігівське князівство. 1000 років»
Суспільне презентувало проєкт «Чернігівське князівство. 1000 років»

Суспільне презентувало проєкт «Чернігівське князівство. 1000 років»

Презентація анімованої історичної антилекції від команди «Суспільне Чернігів» відбулась у Спасо-Преображенському соборі Чернігова.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

У першій серії проєкту «Чернігівське князівство. 1000 років» автори розповідають про гру престолів часів Київської Русі; битву Ярослава Мудрого із братом Мстиславом; приватні армії середньовіччя та оплату їх служби; князівство протяжністю від боліт підмосков'я до Керченської протоки.

Автори проєкту — Андрій Тіток і Володимир Пилипенко, графіка Анатолія Сологуба.

За словами шефредактора північно-східного хабу Суспільного та одного з авторів проєкту Андрія Тітока, на презентацію прийшло стільки людей, що не вистачило місць – людям довелось стояти в проходах храму.

«У Спасо-Преображенський собор Чернігова нас запросила директорка заповідника “Чернігів стародавній” Наталія Реброва. Це дуже символічне місце: найдавніша будівля міста 11 століття, навколо якої у нашому проєкті відбувається дуже багато подій і сюжетних ліній», - розповів Андрій Тіток.

Тисячу років тому після перемоги над братом Ярославом Мудрим на престол у Чернігові сів князь Мстислав. З цього часу почалась історія Чернігівського князівства, володіння якого у часи розквіту простягалися на 1 100 кілометрів. В історії князівства багато білих плям, збереглося мало документів, на які можна посилатися, але є й сотні наукових досліджень, підказки в архітектурі й давніх печерах. Щоб продемонструвати можливий розвиток подій, дизайнер Анатолій Сологуб використав в анімації антилекції штучний інтелект.

«Одна з місій Суспільного — зберігати й популяризувати історичну спадщину і культуру України. Цей проєкт теж має таке завдання», — зазначає Андрій Тіток.

Наприкінці листопада цього року на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів» покажуть другу серію проєкту з трьох запланованих.

Фото: Суспільне 

Читайте також
На «Суспільне Чернігів» відбудеться прем’єра документального фільму «Грає оркестр Анатоліча»
«Суспільне Чернігів» запускає новий проєкт про культурний код нації
«Суспільне Чернігів» покаже документальний проєкт «Я тут закон. Катівня у Вишневому»
На ютуб-каналі «Суспільне Чернігів» стартує токшоу «Що відбувається?»
Документальний фільм «Битва за Чернігів» презентували в Косово
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Источник материала
loader
loader