Швидкісну залізницю Берлін-Варшава продовжать до Києва
Швидкісну залізницю Берлін-Варшава продовжать до Києва

Швидкісну залізницю Берлін-Варшава продовжать до Києва

Запуск швидкісної залізниці між Берліном та Варшавою заплановано на 2030 рік. Але у проєкті вже заклали його подальше продовження до Києва.

Це відбудеться на наступному етапі розвитку Trans-European Transport Network (TEN-T). Дати, як ви зрозуміли, теж специфічні – вже до 2040 року.

Апостолос Ціцікостас, який коментував дану новину, наразі проходить процедуру затвердження на посаді єврокомісара. Він буде займатись питаннями транспорту і туризму.

«Я забезпечу, щоб це стало пріоритетним завданням, щоб мережа розвивалася… Я активно співпрацюватиму з Німеччиною, Польщею та Україною», – зазначив він під час слухань у комітеті з питань транспорту та туризму.

Ціцікостас вказав на існуючі проблеми щодо підвищення швидкості залізничного сполучення на українському боці. Також він відзначив, що подібні складнощі існують і в деяких східних країнах Євросоюзу.

«Ми маємо багато працювати. Це вимагає значних витрат, але це необхідно», – підкреслив майбутній єврокомісар, акцентуючи увагу на потребі вдосконалення залізничних зв’язків у межах Євросоюзу.

Ще Ціцікостас заявив, що представить план з'єднання столиць ЄС та великих міст за допомогою швидкісних залізничних трас, включаючи нічні перевезення. Також він зобов'язався в перший рік свого терміну запровадити єдину цифрову платформу для бронювання та продажу квитків на залізничні перевезення.

Депутати закликали молодого єврокомісара бути більш вимогливим до держав-членів. Причина – вони мають дотриматись своїх зобов'язань щодо гармонізації залізничного сполучення.

Останній пункт вже не тільки про будівництво інфраструктури. Наприклад, європейські держави мають до 2050 року подвоїти обсяги залізничних перевезень.

А ще, щоб ви розуміли спектр задач, пропонується запровадити англійську мову як спільну для машиністів поїздів. Бо нині машиністи мусять володіти мовами всіх країн, через які їдуть. Це спричиняє затримки на кордонах (так, ви правильно зрозуміли – для зміни локомотивних бригад).

Теги по теме
Украина Евросоюз Польща Германия
Источник материала
loader
loader