П'ять способів позбутися листя в саду, не згрібаючи його
П'ять способів позбутися листя в саду, не згрібаючи його

П'ять способів позбутися листя в саду, не згрібаючи його

На щастя, існують альтернативні способи прибирання листя, які набагато легші. Про них розповідає 24 Канал з посиланням на Good Housekeeping.

Чому потрібно прибирати опале листя

Прибирання осіннього листя – це не лише про естетичний вигляд, а й про догляд за садом. Так, перероблення опалого листя може стати добривом, яке збагачує ґрунт та живить рослини.

По-перше, варто враховувати, що товстий шар листя на газоні працює як бар'єр, який блокує сонячне світло та циркуляцію повітря, необхідну для фотосинтезу. Це може призвести до появи непривабливих ділянок мертвої трави та створення ідеального середовища для розмноження грибкових захворювань.

По-друге, листя, що розкладається, також приваблює різноманітних шкідників та гризунів. Це може нашкодити рослинам у саду. Ну й на додачу, видалення листя запобігає засміченню дренажів та жолобів.

Як прибрати листя
Як прибрати листя / Фото Freepik

Щоб позбутися листя, не згрібаючи його, можна скористатися наступними 5 способами:

  • Мульчування за допомогою газонокосарки. Замість того, щоб згрібати листя, подумайте про його мульчування прямо на газоні за допомогою газонокосарки. Так, газонокосарку потрібно встановити на вищий рівень і кілька разів провести нею по листю, поки воно не стане дрібно нарізаним. Замульчоване листя буде служити природним добривом для живлення газону.
  • Зібрати листя на купу за допомогою повітродувки. Цей інструмент допоможе зібрати листя в купу, а після, перемкнувши режим, його можна зібрати у мішок.
  • Метод брезенту. Брезент або простирадло потрібно покласти на землю біля місця, вкритого листя. Після цього потрібно взяти повітродувку чи граблі та зібрати листя на брезент.
  • Компостування. Якщо у вас є компостна купа, то листя потрібно зібрати у контейнери й висипати на цю купу.
  • Природне розкладання. Якщо ви не хочете прибирати листя, то його можна залишити на місці й дати час, щоб воно розклалося природним шляхом. З часом листя почне гнити й наповнювати ґрунт поживними речовинами.
Источник материала
loader
loader