Колишнього народного депутата від Партії регіонів Вадима Колесніченка засудили до п'яти років позбавлення волі. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.
Прокуратура не повідомляє імені екснардепа, проте на опублікованому фото впізнається саме Колесніченко.
Суд визнав його винним у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством, розпалюванні національної ворожнечі, ненависті та приниженні національної честі й гідності (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 161 КК України).
Аналогічний вирок отримали колишні начальник міліції громадської безпеки і заступник командира київського «Беркуту». Їх також позбавили спеціального звання «полковник міліції». За даними «Української правди», йдеться про Петра Федчука та Сергія Кусюка відповідно.
Фото: ОГП
Прокурори довели, що Колесніченко у квітні 2010 року в Українському домі у Києві організував та керував проведенням виставки фотографій і документів під назвою «Волинська різня — польські та єврейські жертви ОУН-УПА». Його метою було розпалювання національної ворожнечі та ненависті.
Коли відвідувачі виставки висловити свою позицію про перебіг волинських подій, Колесніченко закликав правоохоронців застосувати до них фізичне насильство. При цьому він ображав почуття громадян через їхні ідеологічні переконання.
Виконуючи заклики депутата, працівники міліції, перевищуючи надану їм владу та застосовуючи насильство, завдали окремим громадянам тілесні ушкодження і незаконно затримали 13 осіб. На них склали протоколи про нібито вчинення адміністративних правопорушень. Пізніше суд визнав всіх затриманих невинними.
Оскільки засуджені довгий час переховуються від слідства та суду в Росії та на тимчасово окупованих територіях, суд пройшов за процедурою in absentia.
Прокуратура відзначає, що ці ж правоохоронці притягуються до кримінальної відповідальності в іншому провадженні — за вчинення низки тяжких та особливо тяжких злочинів під час Революції гідності у 2013-2014 роках. Наразі судовий розгляд у ньому триває.
Вадим Колесніченко — колишній народний депутат України трьох скликань у 2006—2014 роках від Партії регіонів.
Співавтор русифікаторського закону «Про засади державної мовної політики» (так званого «закону Ківалова-Колесніченка»), «диктаторських законів» 16 січня 2014 року. Відомий своїми українофобними поглядами, був одним з головних противників впровадження українського кінодубляжу. У червні 2013 року став співавтором звернення депутатів до Сейму Польщі з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом поляків.
Після російської окупації Криму, мешкаючи в Севастополі, Колесніченко відмовився від депутатського мандата, отримав російське громадянство і очолив місцеву організацію російської партії «Родіна». Балотувався до місцевих органів влади, однак двічі програв. Окупаційна влада не допустила Колесніченка до виборів «губернатора» Севастополя.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.