У пакистанському Лахорі через забруднення повітря на тиждень закрили початкові школи
У пакистанському Лахорі через забруднення повітря на тиждень закрили початкові школи

У пакистанському Лахорі через забруднення повітря на тиждень закрили початкові школи

У Лахорі, другому за величиною місті Пакистану, через безпрецедентний рівень забруднення повітря закрили всі початкові школи на тиждень, а також перевели на роботу з дому 50% офісних працівників.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.

Згідно з даними сервісу IQAir, індекс якості повітря в місті у суботу перевищив 1000, що значно вище за показник 300, який Всесвітня організація охорони здоров'я вважає «небезпечним». Зазначається, що рівень дрібнодисперсних твердих частинок, які завдають найбільшої шкоди здоров’ю, також значно перевищив небезпечний рівень.

Високопоставлений пакистанський чиновник з питань навколишнього середовища Раджа Джехангір Анвар зазначив, що основною причиною смогу є спалювання рослинних залишків (стерні) в сусідній Індії.

Старший міністр провінції Пенджаб Марріюм Аурангзеб пояснила, що сильні вітри переносять забруднюючі речовини до Пакистану. Вона заявила про необхідність переговорів з Індією для вирішення цієї проблеми, додавши, що уряд ініціює їх через Міністерство закордонних справ.

Влада закликає людей залишатися вдома і уникати неважливих поїздок. Окрім тимчасового закриття початкових шкіл та переведення на дистанційну роботу частини офісних працівників з понеділка, також призупинено будівельні роботи на окремих ділянках та введено заборону на використання рикшів (тип транспорту, що має вигляд візку з місцями для одного або двох пасажирів – ред.) з двигуном.

Наступної суботи буде проведена повторна оцінка ситуації, щоб визначити, чи варто залишати школи закритими.

За даними ВООЗ, вдихання токсичного повітря може мати катастрофічні наслідки для здоров’я, включаючи інсульти, хвороби серця, рак легенів і деякі респіраторні захворювання.

Як повідомляв Укрінформ, в індійській столиці Нью-Делі рівень забруднення повітря у 25-30 разів перевищував рекомендований рівень Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Фото: EPA

Теги по теме
Школа
Источник материала
loader
loader