SoftBank представив надтонкі сонячні панелі для стратосферних дирижаблів
SoftBank представив надтонкі сонячні панелі для стратосферних дирижаблів

SoftBank представив надтонкі сонячні панелі для стратосферних дирижаблів

Вагою лише 665 грамів на квадратний метр, сучасні гетероперехідні кремнієві панелі можуть похвалитися вражаючою ефективністю у 22,2%. Повідомляє 24 Канал з посиланням на PV-Magazine. Інновація має на меті досягти цільової ваги 500 грамів на квадратний метр, щоб оптимізувати роботу дирижаблів на стратосферних висотах.

Ці висотні платформи, відомі як HAPS (High Altitude Pseudo Satellites – висотні псевдосупутники), зазвичай мають форму дирижаблів, оснащених гнучкими сонячними батареями на їхніх вигнутих поверхнях.

При розробці цих елементів пріоритетними є легкість та економічність, що спонукало SoftBank обрати кремній замість дорожчих високоефективних матеріалів, які зазвичай використовуються в космічній галузі. Хоча такі матеріали пропонують більшу ефективність, вони є надто дорогими для використання на Землі.

Сонячні панелі
Сонячні панелі / Фото Softbank

Особливості інноваційних панелей

Розроблена китайською компанією LONGi та японською Fujipream Corporation, сонячна панель складається з декількох шарів – захисного листа, фотоелектричних елементів, герметика та заднього листа, кожен з яких має розмір від 25 до 150 мікрон.

Фотоелементи з'єднуються 250-мікронним мідним провідником за допомогою низькотемпературної пайки. Така точна конструкція дозволяє отримати сонячну панель розміром 563 на 584 міліметри і вагою всього 218,5 грамів, в результаті чого повний квадратний метр панелі досягає порогу в 665 грамів. Перевірена ефективність цих панелей склала 22,2%.

LONGi та Fujipream також вивчають можливості подальшого зниження ваги цих сонячних елементів, щоб досягти позначки в 500 грамів на квадратний метр.

Якщо ці панелі надійдуть у масове виробництво, вони можуть знайти широке застосування за межами аерокосмічної галузі, наприклад, у будівництві та автомобільній промисловості, дозволяючи генерувати енергію на різноманітних, нерівних поверхнях, що піддаються впливу сонячного світла.

Теги по теме
Техно
Источник материала
loader
loader