За цих умов союзники по НАТО мають поставити Україні все необхідне для досягнення перемоги в боротьбі проти російського вторгнення навіть за присутності північнокорейських військ на боці Росії. Про це в Берліні під час спільної пресконференції з федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцом заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Північнокорейські війська були залучені у Росії проти України, і це є значною ескалацією. Це робить нас навіть більш сфокусованими та відданими, щоб надати Україні все, чого вона потребує, щоб боротися як проти Росії, так і проти північнокорейських військових», - зазначив Рютте.
Він нагадав, що Німеччина вже спрямувала в Україну військову допомогу на €28 мільярдів, що виводить цю країну на друге місце за обсягом такої допомоги після США.
«Ми маємо продовжувати працювати, щоб наше оборонне виробництво було прискорене, та забезпечити, що Україна може перемогти і що Путін не досягне успіху в Україні», - наголосив Рютте.
Він зауважив, що, з огляду на дії Північної Кореї, НАТО тісно співпрацює з Індо-Тихоокеанськими партнерами для відповіді на напругу, яку такі дії викликають. Зокрема, Альянс зміцнює зв’язки у сфері безпеки із Республікою Корея, Японією, Австралією та Новою Зеландією.
«За цього нового розвитку ми маємо зробити все що можемо, аби не лише Євроатлантична безпека, але також Індо-Тихоокеанська безпека були захищеними. Ми знаємо, що Росія співпрацює там не лише із Північною Кореєю. Також Китай надає (Росії – ред.) товари подвійного призначення, допомагає в оминанні санкцій. Безумовно, Іран також допомагає Росії в її воєнних зусиллях. Це є для нас мотивом робити більше, щоб відповісти на цей дуже серйозний розвиток та ескалацію», - додав генеральний секретар НАТО.
Як повідомлялося, у межах зустрічі міністрів оборони НАТО 17-18 жовтня поточного року було вперше проведене спільне засідання за участю військових керівників Південної Кореї, Японії, Австралії й Нової Зеландії. Під час зустрічі міністри країн Альянсу та Індо-Тихоокеанського регіону підтвердили спільні зобов’язання щодо підтримання глобальної безпеки і стабільності, а також відзначили, що постають перед спільними викликами у сфері безпеки.