Цю співпрацю, ініційовану у 2020 році бельгійською владою і нещодавно розширену до спільної слідчої групи, підтвердив Ерік Вандерсіпт, представник Федеральної прокуратури Бельгії, повідомляє 24 канал з посиланням на De Standaard.
За словами Вандерсіпта, причетність Telegram до злочинної діяльності стає все більш очевидною.
Майже в кожному розслідуванні, скажімо, незаконної торгівлі зброєю, підозрювані використовують Telegram,
– пояснив він.
До цієї заяви громадськості було невідомо, що Федеральна прокуратура Бельгії проводить розслідування щодо Telegram.
Нещодавній запуск аналогічного розслідування у Франції спонукав обидві країни об'єднати зусилля з метою впорядкування обміну даними та більш ефективної координації дій.
Telegram під прицілом
- Підвищена увага до Telegram пов'язана з нещодавніми затриманням засновника платформиПавла Дурова, у Франції наприкінці серпня.
- Незабаром після цього Дурову були пред'явлені звинувачення в різних правопорушеннях, включаючи співучасть у діяльності організованого злочинного угруповання, управління онлайн-платформою для незаконних транзакцій і невиконання інформаційних запитів органів влади.
- Попри те, що Дуров був звільнений з-під варти, він залишаєтьсяпід судовим наглядому Франції.
У відповідь на ці дії Дуров публічно звернувся до позиції Telegram щодо прозорості даних, заявивши, що з 2018 року застосунок розкриває IP-адреси та номери телефонів порушників правил органам влади на юридично обґрунтовані запити. Однак на практиці месенджер часто відмовлявся співпрацювати з поліцією, що різко змінилося після затримання його очільника.