Влада Молдови звернулася до громадян із проханням не звертати уваги на масштабну атаку фейкових повідомлень та дзвінків, у яких обіцяють виплати за голоси на підтримку президентки Маї Санду на виборах 3 листопада.
Про це повідомляє молдовська служба RFE/RL.
Зазначається, що 1 листопада правоохоронці повідомили, що люди масово отримують електронні листи з закликами голосувати за проєвропейську кандидатку Санду, обіцяючи фінансову винагороду після виборів.
Також повідомляється, що надходять дзвінки з пропозиціями 1,500 леїв ($84) за голос на користь Санду. За даними поліції, тисячі таких випадків було зареєстровано лише за одну годину 1 листопада. Генеральний інспекторат поліції заявив, що вже встановлено номер та країну походження дзвінків, і триває з’ясування адрес відправників електронних листів.
Представники партії Санду «Партія дії та солідарності» також засудили фейкові повідомлення та звернулися до влади з відповідним повідомленням. Поліція проводить обшуки в 13 районах країни за підозрою в незаконному фінансуванні та корупції на виборах.
Санду, яка прагне переобратися на другий термін, змагається з проросійським кандидатом Александром Стояногло. Санду неодноразово звинувачувала Росію у втручанні в виборчий процес, хоча Кремль заперечує ці звинувачення. У першому турі, 20 жовтня, Санду заявила про «безпрецедентний» тиск з боку «кримінальних груп», які намагалися підкупити до 300 тисяч виборців, щоб підірвати демократичний процес.
Згідно із законами Молдови, за продаж голосу передбачено штраф до 37,500 леїв ($2,100).
1 листопада глава Центральної виборчої комісії Молдови Анжела Караман повідомила, що кілька посадовців, відповідальних за перший тур президентських виборів, були звинувачені в корупції та замінені на нових.
- Читайте також: У Молдові журналісти проникли до мережі агентів Кремля й показали розслідування про підкуп громадян по телебаченню
Фото: moldova-news.com.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.