Ще вчора це було фантастикою: яка справжня причина, чому Захід не дає дозвіл на удари по Росії
Ще вчора це було фантастикою: яка справжня причина, чому Захід не дає дозвіл на удари по Росії

Ще вчора це було фантастикою: яка справжня причина, чому Захід не дає дозвіл на удари по Росії

Про це 24 Каналу розповів керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, зауваживши, що партнери не проти атак по Росії українською зброєю. А от дозвіл на удари по Росії західною зброєю – це вже інше питання.

Чому Захід затягує з дозволом

Як наголосив Клочок, дозвіл на такі удари – це, найімовірніше, питання часу. Захід вже публічно фіксує загрозу з боку Китаю, Росії, КНДР та розуміє, що може статися потім.

Зараз триває процес накопичення зброї в країнах Європи, щоб відбивати потенційні атаки. Ще вчора це було фантастикою, а тепер – реальність. Європа готується до надзвичайних ситуацій. Там вже є пропозиції від експертів переходити від політики реакції на загрози до політики запобігання та готовності. Це змінить парадигму Європи,
– сказав Клочок.

Події розвиваються надзвичайно швидко. В КНДР вже публічно коментують, що допомагатимуть Росії у "священній війні". На Заході розуміють, що з часом все це може перекинутися і на них. Китай хоч демонструє, що не готовий зараз вести масштабну конвенційну війну. Але все може дуже швидко змінитися.

У цьому контексті варто розглядати питання військової допомоги Україні та дозволу на удари по Росії. Західні партнери намагаються відтягнути в часі війну, яка може початися на Корейському півострові чи навіть у Європі. Усім давно відомо про наміри Путіна щодо країн Балтії.

Питання дозволу на удари не лежить в лінійній площині. Тут питання, скільки зброї нам готові передати. І тоді вже можна говорити про дозволи. Може виникнути слушне питання. А чому ж тоді не можна бити тією зброєю, яка вже є? На мою думку, в такий спосіб Захід пробує регулювати складні процеси, які можуть бути невідворотними. Ще сподіваються, що зможуть відтягнути в часі, щоб ефективніше підготуватися до можливих загроз,
– вважає Клочок.

Додамо, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус вважає, що Джо Байден мав би надати Україні дозвіл на удари по Росії вже після виборів у США, які відбудуться 5 листопада. Зараз вони побоюються йти на такі кроки, аби не вплинути на рейтинги Камали Гарріс.

Теги по теме
США Украина – Россия
Источник материала
loader