Справи СЗЧ: скільки військових змогли повернутися до служби у жовтні замість ув'язнення
Справи СЗЧ: скільки військових змогли повернутися до служби у жовтні замість ув'язнення

Справи СЗЧ: скільки військових змогли повернутися до служби у жовтні замість ув'язнення

Такі рішення стосуються щонайменше 5 областей, у яких військовим, які пішли у СЗЧ, дозволили повернутися до виконання обов'язків замість в'язниці. Про це повідомляє24 Канал із посиланням на повідомлення Державного бюро розслідувань.

Суди дозволили сотні військовим повернутися до служби

Як повідомили у ДБР, протягом жовтня українські суди у справах про тимчасове залишення місця служби винесли близько 100 рішень не ув’язнювати військових у п'яти західних областях України.

Суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не ув’язнювати військових, а дозволити їм повернутися на службу,
– йдеться у повідомленні.

Зокрема, Франківський районний суд міста Львова ухвалив відповідне рішення щодо військовослужбовця, який у березні 2024 року самовільно залишив розташування військової частини на Донеччині.

Перед тим у ДБР встановили місцеперебування військового та затримали його. Йому повідомили про підозру у самовільному залишенні військової частини в умовах воєнного стану. Чоловік пояснив це тим, що довго перебував на передовій і просто не витримав навантаження.

Враховуючи те, що подібний інцидент з ним стався вперше, суд постановив звільнити його від кримінальної відповідальності. Крім того, наприкінці жовтня Володимир-Волинський міський суд Волинської області звільнив від кримінальної відповідальності військовослужбовця, який у листопаді минулого року пішов у СЗЧ.

Чоловік покаявся у скоєному та отримав письмову згоду командира військової частини поновити його на службі. На підставі цього суд прийняв ухвалу про звільнення його від кримінальної відповідальності.

"Ті, хто вперше потрапив у таку ситуацію, мають шанс повернутися у стрій, допомогти своїм побратимам боронити країну і продовжувати жити без докорів сумління та конфліктів із Законом", – додали у ДБР.

Теги по теме
ГБР
Источник материала
loader
loader