![Лавров відповів Лукашенку на пропозицію закінчити війну “внічию”](https://thumbor.my.ua/ajLuclIxfBiIwOO2e0fX5R7MmEg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F35cc0582405083ba5b88000e8cf9a3cf.jpg)
Лавров відповів Лукашенку на пропозицію закінчити війну “внічию”
На ІІ Мінській міжнародній конференції з євразійської безпеки президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що війна в Україні могла б завершитися “внічию”, особливо з огляду на те, що, на його думку, Захід прагне “зберегти обличчя” і готовий до переговорів. Це висловлювання викликало відповідь від міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, який заявив, що термін “нічия” не відображає всієї глибини потреб сторін і не забезпечує повноцінного врахування їх інтересів.
Лавров підкреслив, що концепція “внічию” не враховує безпекових інтересів кожної сторони конфлікту, включно з Росією. За його словами, розв’язка ситуації повинна забезпечити інтереси на континентальному рівні, а “нічия” не відповідає цій потребі. На думку Лаврова, такий підхід не враховує “історичних прав” російськомовного населення, нібито утискуваного Україною, а також питань, пов’язаних із релігійними організаціями, зокрема, забороною на діяльність української православної церкви Московського патріархату.
“Заборонена, як ви знаєте, українська канонічна православна церква”, — зазначив Лавров, коментуючи, на його думку, утиски на культурному та мовному рівні в Україні.
Лукашенко переконаний, що Захід “нарешті зрозумів”, що мир в Україні можливий лише через домовленості. Він вважає, що мирні переговори мають включати “збереження обличчя” Заходу, зокрема шляхом компромісів, які могли б включати визнання певних територіальних претензій або послаблення санкцій.
Водночас, російська сторона за підтримки Лаврова демонструє рішучість продовжувати політику, що передбачає контроль за територіями та вплив на рішення України в мовних і релігійних питаннях, вважаючи, що тільки так буде досягнуто “справедливої розв’язки”.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)