ЄС закликав громадян зробити запаси на випадок війни з Росією
ЄС закликав громадян зробити запаси на випадок війни з Росією

ЄС закликав громадян зробити запаси на випадок війни з Росією

У зв’язку зі зростанням безпекових викликів і загрозою можливого нападу з боку Росії, Європейський Союз звернувся до своїх громадян із рекомендацією підготуватися до надзвичайних ситуацій, зробивши запаси їжі, води та речей першої необхідності. Згідно зі звітом, підготовленим експрезидентом Фінляндії та радником президента Єврокомісії Саулі Нііністьо, європейським домогосподарствам радять бути самозабезпеченими на період щонайменше 72 годин.

Пандемія COVID-19 та російська агресія проти України виявили критичні недоліки у підготовленості Європейського Союзу до таких надзвичайних подій. Як зазначено у звіті, ЄС вирішив перейти від реактивної до проактивної стратегії, заохочуючи громадян до запасів товарів довготривалого зберігання, ліків, джерел освітлення та засобів зв’язку, як-от радіоприймачів на батарейках.

Окрім домогосподарств, країнам-членам також рекомендується надати громадянам вказівки щодо стратегій евакуації та доступу до екстрених служб у разі кризи. Особливо наголошується на готовності до можливих російських агресивних дій, адже ЄС не має єдиного плану дій на випадок збройного конфлікту в одній із держав-членів.

Саулі Нііністьо вважає, що основою стратегії готовності має стати розширення обізнаності громадян та розвиток їхніх навичок самозабезпечення. Для цього планується збільшити фінансування ЄС на 20% з метою посилення безпеки і кризового реагування. Запропоновано також посилити обмін розвідувальними даними між країнами ЄС, що дозволить створити більш злагоджену систему колективної оборони.

Відповідно до даних Financial Times, у випадку конфлікту Європа може мобілізувати лише близько 300 тисяч військових, що, на думку експертів, є недостатнім для відбиття масштабної агресії. На цьому тлі НАТО розробляє стратегію залучення військ США та створення сухопутних коридорів для швидкого переміщення сил у разі нападу.

Як повідомляє Foreign Policy, російські посадовці регулярно погрожують Польщі, Фінляндії та країнам Балтії, посилюючи напругу в регіоні. Генерал-лейтенант Карстен Броєр, генеральний інспектор збройних сил Німеччини, переконаний, що напад Росії на НАТО може статися найближчими роками. Для підвищення готовності деякі країни, зокрема Естонія, розширюють виробництво зброї.

Згідно з інформацією BILD, моделювання потенційної агресії Росії проти східного флангу НАТО у 2027 році передбачає, що альянсу знадобиться близько десяти днів на повну активацію колективної оборони за п’ятою статтею Північноатлантичного договору. На цьому тлі країни ЄС все більше орієнтуються на стратегію самозабезпечення та готовності до непередбачуваних ситуацій, аби гарантувати безпеку і стабільність регіону.

Теги по теме
Евросоюз
Источник материала
loader