Велесова ніч 2024: історія та традиції "українського Геловіну"
Велесова ніч 2024: історія та традиції "українського Геловіну"

Велесова ніч 2024: історія та традиції "українського Геловіну"

Він був покровителем родючості, ремесел, музики та поезії. Наші предки його шанували на рівні з богом Перуном, повелителем грому і блискавок. Детальніше про Велесову ніч – розповість LifeStyle24.

Велесова ніч: історія свята

Це свято щорічно припадає на ніч з 31 жовтня на 1 листопада, як Геловін. Однак Велесова ніч має зовсім інші традиції. У давнину наші пращури вірили, що саме в цей день душі померлих спускались на землю та блукали світом живих. Тому предки збиралися в сімейному колі та згадували лише хороше про своїх покійних рідних. Водночас пращури запалювали вогнище на вулиці, щоб налякати нечисту силу, яка з'являлася в цю ніч.

За переказами, бог Велес навчив людей поважати природу, обробляти землю та жити в мирі з тваринами. У зв'язку з цим, предки часто зверталися до нього з різними проханнями. Так, вважалося, що Велес може відповісти на найскладніше запитання та допомогти розв'язати будь-яку проблему. Що цікаво, у бога навіть намагалися дізнатися інформацію про майбутнього партнера або матеріальне становище. Пращури вірили, що Велес обов'язково вислухає та виконає бажане.

Велесова ніч 2024Велесова ніч 2024 / Фото Freepik

Що можна робити у Велесову ніч

Перед початком свята заведено прибиратися в будинку та приймати лазню, в якій варто залишити новий віник та відро чистої води для душ померлих родичів. До того ж, щоб відлякати нечисту силу, рекомендується прикрасити оселю ягодами горобини та розсипати сіль під порогом. Обов'язково варто провести час з родиною за столом та згадати всі щасливі моменти, пов'язані з покійниками. Водночас щоб душі померлих знайшли спокій, треба залишити на підвіконні запалені свічки.

Теги по теме
Традиции
Источник материала
loader
loader