Медіаграмотність дозволяє підтримувати єдність та стійкість суспільства в умовах війни, — Ольга Кравчеко
Медіаграмотність дозволяє підтримувати єдність та стійкість суспільства в умовах війни, — Ольга Кравчеко

Медіаграмотність дозволяє підтримувати єдність та стійкість суспільства в умовах війни, — Ольга Кравчеко

Медіаграмотність дозволяє підтримувати єдність українського суспісльства в той час, як українська армія третій рік поспіль відбиває повномасштабне російське військове вторгнення. Про це заявила керівниця національного проєкта з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України Ольга Кравченко на міжнародній конференції з медіаграмотності, організованій ЮНЕСКО, що проходить в Аммані у Йорданії.

«Хочу повернутися до 2022 року, коли почалося повномасштабне російське вторгнення в Україну, і ЗМІ повідомляли, що Україна впаде за кілька днів, але сталося диво, і ми продовжуємо боротися майже три роки. Секрет у силі і хоробрості української армії, але також у єдності українського народу, і ми віримо, що медіаграмотність допомагає нам зберігати цю єдність», — сказала вона.

Керівниця «Фільтра» акцентувала увагу на тому, що насправді війна почалася в 2014 році, коли Росія окупувала Крим і території Донбасу, й упродовж десятиліть Росія в інформаційному просторі намагається нав’язувати свої пропагандистські наративи та поширювати дезінформацію, щоб підірвати довіру до держави у суспільстві.

За словами Ольги Кравченко, з 2021 року, медіаграмотність стала одним з пріорітетів державної політики. Тоді було започатковано проєкт «Фільтр» для стратегування її розвитку та кординування зусиль з іншими інституціями та неурядовими організаціями.

Цього року була прийнята Стратегія розвитку медіаграмотності до 2026 року, й вона служить нам компасом для координації ініціатив з медіаграмотності, запуску проєктів та їх реалізації.

«Окрім наших координаційних зусиль, ми організовуємо багато всеукраїнських ініціатив. Два тижні тому організували національне тестування з медіаграмотності, його пройшли понад 60 тисяч людей. Фактично, ми вийшли з «професійної бульбашки». Багато звичайних українців усвідомлюють важливість критичного мислення, навичок медіаграмотності.

Також у межах Глобального тижня медіаграмотності у нас буде всеукраїнський урок медіаграмотності, який ми готуємо з «Суспільним мовленням». Ми намагаємось зацікавити людей цією темою, інформувати людей, що нам потрібно зберігати нашу єдність, довіряти один одному, вірити в себе, вірити в наш євроінтеграційний шлях. Я вважаю, що держава та неурядовий сектор докладає багато зусиль до цього», — зазначила керівниця проєкта «Фільтр».

Відповідаючи на те, як в Україні відстежують та вимірюють динаміку розвитку медіаграмотності, Ольга Кравченко повідомила про те, що в Україні щороку визначається індекс медіаграмотності, дослідження проводить ГО «Детектор медіа».

«Результати дослідження показують нам, наскільки громадяни стійкі і можуть впоратися з інформаційним тиском в умовах війни, а також те, де ми маємо посилювати наші зусилля», — зазначила вона.

За її словами, відображення медіаграмотності у стратегії інформаційної безпеки та ухвалення стратегії розвитку медіаграмотності дозволили Україні піднятися у європейському рейтингу медіаграмотності, випереджаючи Грузію, Румунію, Вірменію та інші країни.

Водночас Ольга Кравченко зазначила, що оскільки тактики ворога постійно змінюються, зявляються усе нові виклики та загрози, постійно доводиться знаходити нові рішення для підтримки інформаційної стійкості суспільства.

  • Читайте також: Медіаграмотність як бронежилет. Про що говорили учасники конференції «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні»

Фото: керівниця національного проєкта з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Источник материала
loader