Австралія освітить Сінгапур сонячною енергією: країни з'єднають гігантським кабелем
Австралія освітить Сінгапур сонячною енергією: країни з'єднають гігантським кабелем

Австралія освітить Сінгапур сонячною енергією: країни з'єднають гігантським кабелем

Австралійська компанія Sun Cable планує побудувати 4300-кілометровий підводний кабель, який забезпечить трохи менше ніж 10% енергетичних потреб Сінгапуру. Про це розповідає "Голос Америки".

Як Австралія планує "освітити" Сінгапур

Сонячна енергія надходитиме з сонячної електростанції площею 12 400 гектарів в австралійській Північній території, частина виробленої електроенергії також постачатиметься до столиці штату Дарвін.

Управління енергетичного ринку Сінгапуру надало Sun Cable умовне схвалення, заявивши, що проєкт є "технічно і комерційно життєздатним". Згідно з поточним графіком будівництва австралійсько-азійської лінії електропередач PowerLink, кабель має бути повністю введений в експлуатацію до 2035 року.

Сінгапур був змушений шукати більш екологічно чисті способи задоволення своїх енергетичних потреб, в основному через дефіцит вільних земель.

Австралія освітить Сінгапур сонячною енергією: країни з'єднають гігантським кабелем - Фото 1
Сонячні батареї / Фото iStock

Скільки енергії імпортує Сінгапур

Філіп Ендрюс-Спід, старший науковий співробітник Оксфордського інституту енергетичних досліджень, розповів, що дослідники в Сінгапурі вивчали, скільки енергії можна виробляти за допомогою сонячних панелей в країні.

Вони будували на водосховищах, вони будували над автостоянками і над автомагістралями. Вони вийшли на цифру, але вона була далека від того, що потрібно. Також важко багато зробити з морською енергією, тому що моря дуже зайняті,
– сказав він.

Фінансовий центр Південно-Східної Азії планує імпортувати близько 6 гігават низьковуглецевої електроенергії до 2035 року і має умовні дозволи на проєкти в Індонезії, Камбоджі та В'єтнамі.

Наразі Сінгапур імпортує 100 мегават гідроенергії з Лаосу через транскордонний проєкт, який включає Малайзію і Таїланд.

Амбітний проєкт змінює "правила гри", але є проблеми

У той час як Сінгапур звертається до своїх сусідів за імпортом відновлюваної енергії, проєкт Sun Cable стане значним кроком вперед з точки зору масштабу і логістики.

Підключення до електромережі протяжністю 4200 кілометрів під водою ніколи раніше не здійснювалося і ніколи не здійснювалося дистанційно. Це дуже амбітна пропозиція, яка змінює правила гри,
– сказав Тім Баклі, засновник незалежної дослідницької групи Climate Energy Finance.


Сонячні батареї / Фото iStock

Він зауважив, що існують значні геополітичні, фінансові та технічні перешкоди для цього проєкту. Однією з головних проблем, з якими стикається Sun Cable, є глибина і різноманітність вод, через які пролягатиме кабель.

Зокрема, Індонезія лежить між Тихоокеанським вогняним колом, тож якщо під водою відбудуться землетруси або вулканічна активність, це може вплинути на кабель.

Сама вартість проєкту також виявилася проблематичною: за оцінками, вона становить 13,5 мільярдів доларів. Sun Cable зіткнулася з фінансовими труднощами в січні 2023 року, але була врятована австралійським технологічним мільярдером Майком Кеннон-Бруксом.

Навіть якщо проєкт буде реалізовано, Сінгапур може бути змушений платити надбавку за доставку зеленої енергії.

Источник материала
loader