Трамп звинувачує Тайвань у крадіжці індустрії мікросхем США
Трамп звинувачує Тайвань у крадіжці індустрії мікросхем США

Трамп звинувачує Тайвань у крадіжці індустрії мікросхем США

Колишній президент Дональд Трамп повторив своє розчарування Тайванем минулих вихідних, коли він виступив у подкасті «The Joe Rogan Experience» і звинуватив Тайвань у крадіжці американської індустрії мікросхем.

Трамп розкритикував закон США про чіпи та заявив, що в разі обрання президентом запровадить мита на чіпи з Тайваню. Такі тарифи вплинуть на світового лідера у виробництві мікросхем, компанію Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, клієнтами якої є такі компанії, як Nvidiaі Apple.

У понеділок акції Taiwan Semiconductor впали на 4,3%.

«Ви знаєте, Тайвань, вони вкрали наш бізнес з мікросхемами... і вони хочуть захисту», — сказав Трамп під час виступу в подкасті, який був опублікований у суботу.

Кожен гіперскейлер працює на власному внутрішньому чіпі, включаючи AmazonGoogleі Microsoft, залежить від тайванської компанії-виробника. За оцінками аналітиків UBS, понад 90% передових мікросхем у світі виробляє компанія Taiwan Semiconductor. Intel і Samsung є одними з компаній, які намагаються конкурувати, але вони зіткнулися з низкою невдач.

Враховуючи ширші геополітичні занепокоєння навколо Тайваню та ризик вторгнення Китаю, зростає тиск на американські компанії щодо створення альтернативи Taiwan Semiconductor у США.

Корпорація Intel, яка стала символом закону CHIPS, зіткнулася з багатьма проблемами. «Ми хочемо побудувати передову інфраструктуру тут, у США, і, чесно кажучи, з точки зору політики, насправді не має значення, хто її будує», — сказала CNBC аналітик Bernstein Стейсі Расгон.

Расгон додав, що думка про те, що Тайвань вкрав нашу індустрію чіпсів, є «смішною».

Taiwan Semiconductor має намір отримати майже 7 мільярдів доларів від Міністерства торгівлі США на будівництво ливарного заводу в Арізоні в рамках закону CHIPS. Два тижні тому генеральний директор компанії Сі Вей заявив, що її завод в Арізоні прогресує, і очікується, що обсяги зростуть у 2025 році.

Кошти Міністерства торгівлі США ще не були виділені Taiwan Semiconductor або іншим великим напівпровідниковим компаніям. Очікується, що кошти будуть виділені до кінця цього року, якщо будуть досягнуті конкретні етапи.

Трамп також запропонував іноземним компаніям не мати можливості входити в США та використовувати державні гроші. «Ця угода про чіпи така погана», — сказав він. «Ми вкладаємо мільярди доларів, щоб багаті компанії приходили, позичали гроші та створювали тут компанії з виробництва мікросхем. Вони все одно не дадуть нам хороших компаній».

Аналітики Mizuho нещодавно написали, що перемога Трампа була б поганою для Taiwan Semiconductor. Аналітики Citi обговорюють, наскільки тарифи можуть збільшити витрати в усьому ланцюжку постачання мікросхем. Вони додають, що урядам буде непросто орієнтуватися в тарифах. «[Тарифи] вимагатимуть комплексних перевірок тисяч пристроїв, які містять різноманітні чіпи», — пишуть аналітики Citi.

Ринки уважно стежать за ризиком навколо Тайваню, враховуючи, наскільки Кремнієва долина залежить від чіпів Taiwan Semiconductor. Раніше цього літа, коли Трамп зробив подібні коментарі щодо Тайваню, VanEck Semiconductor ETF(SMH) втратив ринкову капіталізацію на 675 мільярдів доларів за один тиждень. Taiwan Semiconductor впав більш ніж на 10%.

Американські компанії, які або мають виробничі потужності, або знаходяться в процесі їх будівництва, такі як Intel, Global Foundries і Texas Instruments, перевершили результати, сподіваючись, що якщо Трамп переможе, він віддасть перевагу вітчизняним гравцям.

Однак ширша торгова війна також може кинути виклик цьому сектору. «[Під час президентства Трампа] існують потенційно великі тарифи проти Китаю, які, як ми бачили раніше, викличуть реакцію Китаю, як ми бачили з Micron», — Патрік Мурхед, генеральний директор Moor Insights & Strategy і високопоставлений технічний аналітик, сказав CNBC.

Але експерти попереджають, що якщо віце-президент Камала Гарріс переможе на виборах, це не «все ясно» для напівторгівлі. Деякі з найжорсткіших заходів експортного контролю в Китаї, запроваджених за адміністрації Байдена, різко вплинули на те, скільки Nvidia та інші напівпровідники можуть продавати в країні. Передекспортний контроль, бізнес Nvidia в Китаї створив понад 25% від загального обсягу продажів. Зараз на Китай припадає менш як 10% доходу Nvidia.

Источник материала
loader
loader