У Верховному Суді пояснили, як у глав МСЕК можна конфіскувати гроші
У Верховному Суді пояснили, як у глав МСЕК можна конфіскувати гроші

У Верховному Суді пояснили, як у глав МСЕК можна конфіскувати гроші


Очільник ВС Станіслав Кравченко зазначає, що є два варіанти: процедура загальної конфіскації та спеціальна конфіскація.

Правова система України має механізми конфіскації незаконно одержаних коштів. Мова, зокрема й про ті гроші, що були вилучені під час обшуків у очільників обласних МСЕК. Про це в коментарі Укрінформу  голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.

Проте він нагадав, що в Україні, як у правовій державі, діє презумпція невинуватості.

“Це має бути чітка процедура… Це може бути визнано неправомірною вигодою, якщо буде доведено. Якщо лише частина цих коштів буде визнана незаконно отриманими, то має бути в рамках загальної конфіскації», – заявив суддя.

Він додав, що для застосування механізму спецконфіскації має бути визнано, що кошти отримані злочинним шляхом.

“Тобто теоретично у керівників МСЕК можуть конфіскувати кошти як процедурою загальної конфіскації, так і спеціальною конфіскацією”, – додав голова ВС.

Кравченко підкреслив, що протягом останніх років значно змінилося антикорупційне законодавство і воно, крім статті Неправомірна вигода (ст. 368 ККУ), включає також поняття незаконного збагачення.

Зазвичай кошти від конфіскації надходять на спеціальний рахунок, який надає Держскарбниця.

Нагадаємо, в Україні викрили серію корупційних схем у МСЕК. Найскандальнішим стало викриття керівниці Хмельницького обласного МСЕК Тетяни Крупи, у якої вилучили готівки на 6 млн доларів, а також знайшли чиленні активи. Також під час перевірок МСЕК стало відомо, що за цією схемою інвалідність оформили близько 50 прокурорів Хмельницької області. Згодом президент Зеленський провів засідання РНБО стосовно ситуації зі МСЕК.



Теги по теме
Деньги Коррупция
Источник материала
loader
loader