Нелегальний працівник чи успішний іммігрант: візовий скандал навколо Маска
Нелегальний працівник чи успішний іммігрант: візовий скандал навколо Маска

Нелегальний працівник чи успішний іммігрант: візовий скандал навколо Маска

Ілон Маска звинувачують у тому, що під час створення свого першого стартапу Zip2 у 90-х роках він працював у США нелегально. Підприємець це заперечує.

Перед тим, як Маск став однією з найбагатших і найвпливовіших людей світу, його імміграційний статус у США був неоднозначним. За даними Washington Post, Маск міг втратити легальне право працювати в Америці після того, як покинув аспірантуру у Стенфорді, щоб розпочати свій бізнес. Леон Фреско, колишній юрист Міністерства юстиції, зазначив, що іноземні студенти, як правило, не можуть залишати навчання для запуску власної справи без спеціального дозволу. Навіть якщо стартап спочатку не приносить прибутку, це все одно вважається порушенням візового режиму.

Останніми місяцями Маск активно виступає проти нелегальної імміграції та "відкритих кордонів". Свою позицію він регулярно висловлює перед понад 200 мільйонами підписників на платформі X.

Бізнесмен відреагував на звинувачення в нічному дописі на X. ВІн зазначив, що мав студентську візу J-1, яка пізніше була змінена на робочу візу H1-B, що дозволяла йому тимчасово працювати в США. Проте, як повідомляє Washington Post, Маск не уточнив, коли саме відбувся цей перехід, і не пояснив, чи мав він законне право працювати під час заснування Zip2.

На думку юридичних експертів, ситуація є суперечливою. Адвокат Адам Коен, який спеціалізується на трудових візах, пояснив: "Власники візи J-1 можуть працювати тільки під час навчання або після його завершення. Але якщо вони покидають навчання, це автоматично анулює право на роботу". Тому, за його словами, Маск, можливо, не мав законного права на працевлаштування, коли починав працювати над Zip2.

Источник материала
loader
loader