На президентських виборах в Уругваї лідирує лівоцентристський кандидат
На президентських виборах в Уругваї лідирує лівоцентристський кандидат

На президентських виборах в Уругваї лідирує лівоцентристський кандидат

Офіційні попередні результати президентських виборів в Уругваї в неділю свідчать, що лівоцентристський кандидат Яманду Орсі, ймовірно, зійдеться з консерватором Альваро Дельгадо у другому турі виборів у листопаді.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє VOA.

За офіційними результатами 60% підрахованих голосів, Орсі отримав 41,5% підтримки. Дельгадо - 28,69%, тоді як за Андреса Охеда, молодого консерватора, проголосували 16,8% виборців.

Охеда пообіцяв підтримати Дельгадо, щоб не допустити перемоги лівого кандидата, якщо врешті-решт вибори не закінчаться у першому турі.

Якщо жоден з кандидатів у президенти не набере більше 50% голосів, після остаточного підрахунку, другий тур виборів відбудеться 24 листопада.

Виборчі перегони в Уругваї між двома центристськими кандидатами протидіють загальній латиноамериканській тенденції гострого розколу на правих та лівих.

Учора 3,4-мільйонна нація, відома своєю стабільністю, також проголосувала за наступного віцепрезидента та членів парламенту Уругваю.

Окрім того, виборці голосували на двох референдумах – щодо пенсійної реформи, яка знизить пенсійний вік на п’ять років до 60 років, та посилення повноважень поліції для боротьби з наркозлочинністю. Екзитполи показують, що обидва плебісцити, ймовірно, були відхилені виборцями.

Уругвайці, вочевидь, не підтримали реформу пенсійної системи вартістю 22,5 мільярда доларів США, показали два екзит-поли в неділю, розвіявши побоювання інвесторів та політиків, що це може завдати шкоди економіці. За даними місцевих соцопитувачів Cifra та Equipos Consultores, 61% виборців відхилили пропозицію реформи проти 39%, які проголосували "за".

За даними Equipos Consultores, референдум про безпеку також провалився, отримавши менше ніж 40% підтримки.

Як повідомлялось, в Уругваї завершилося голосування на загальних національних виборах. У країні обирали президента, сенаторів та депутатів парламенту, а також провели два референдуми.

Перший - щодо сфери громадської безпеки - дозволити поліції проводити нічні рейди по будинках. Другий - щодо зниження пенсійного віку на п'ять років, прив'язки пенсії до мінімальної заробітної плати та скасування приватних керуючих пенсійними фондами.

На найвищу державну посаду в Уругваї претендують 11 кандидатів.

Фото: theedgemalaysia.com

Теги по теме
Президент
Источник материала
loader
loader