Про це Укрінформу повідомила експертка Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко, проаналізувавши вакансії, які литовські роботодавці пропонували громадянам України протягом року.
«Подібна робота не вимагає знання литовської мови і спеціальних навичок, тому українці, які через російську агресію опинилися в Литві можуть одразу почати працювати. Також такі вакансії викликають інтерес у трудових мігрантів з України, які приїжджають у Литву на сезонні роботи. Натомість усе більше роботодавців зацікавлені у тому, щоби контракт було укладено мінімум на шість місяців. Вони також навчають працівників з розрахунком, щоби ті залишались працювати довше», - зазначила керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL.
Експертка EWL відзначила зростаюче зацікавлення українців роботою у Литві. Цьому сприяє кілька факторів. Зокрема, це відсутність мовного бар’єру, на відміну від західних країн Європи, адже на роботі і в побуті можна домовитися російською.
«Також у Литві привабливе співвідношення цін та зарплат за рахунок чого можна заощаджувати. Для працівників надається житло безкоштовно або за невисоку доплату, яке знаходиться у великих містах або передмістях з розвиненою інфраструктурою, недалеко від підприємств. Це є додатковим плюсом у пошуку роботи для українців», - розповідає Маргарита Нестеренко.
Крім того, Литва залишається однією з небагатьох країн Європи, де українські біженці можуть отримати компенсації на житло та продукти, проїзд в громадському транспорті для них безкоштовний. Також, на відміну від інших країн Європи, громадянин України може отримати тимчасовий захист, навіть якщо вже мав тимчасовий захист іншої країни, відмовившись від нього.
За інформацією Вільнюського офісу Міжнародної організації з міграції, близько 62% українських біженців у Литві працевлаштовані. Українці становлять найбільшу іноземну громаду в країні - у Литві проживає понад 85 тисяч українців.
За даними Міністерства соціального захисту і праці країни, за сім місяців поточного року українці, які працюють у Литві, сплатили до бюджету 65,2 млн євро податків, що на 25% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Загалом від початку великої війни працевлаштовані у Литві українські біженці сплатили до бюджету країни 205 млн євро.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Федерального інституту досліджень народонаселення, кількість працевлаштованих в Німеччині українців, які знайшли в країні захист від російської війни, продовжує збільшуватися, що є на користь ФРН, яка відчуває брак робочої сили.