![Європарламент закликає відмовитись від газу з Азербайджану](https://thumbor.my.ua/_St0AJWxMe3Lugm8BaVuhlv6WQ4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F21b353a0a2dfa252f1e1201a3143572b.jpg)
Європарламент закликає відмовитись від газу з Азербайджану
Припинення залежності від експорту газу з Азербайджану
Європейський парламент 24 жовтня ухвалив резолюцію щодо ситуації в Азербайджані, в якій закликав ЄС "припинити залежність від експорту газу з Азербайджану".
Разом з цим, резолюція закликає та призупинити меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства в енергетичній сфері, що був підписаний ще у 2022 році.
Вимога євродепутатів зумовлена кількома факторами:
- Європарламент вважає, що в Азербайджані систематично порушуються права людини.
- Європейські депутати засуджують військові дії Азербайджану проти Вірменії у 2023 році.
- Європарламент стурбований поглибленням відносин між Азербайджаном і Росією під час російсько-української війни. Депутати побоюються, що під виглядом азербайджанського газу до Європи може надходити російський газ, що підриває зусилля ЄС у зменшенні залежності від Росії.
Євродепутати вважають, що умовою для майбутньої співпраці Азербайджану з Євросоюзом має бути звільнення політв'язнів, проведення правових реформ, поліпшення ситуації з правами людини та готовність до мирних переговорів з Вірменією.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)