Як передає Укрінформ, про це помічник міністра енергетичних ресурсів і колишній посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив у інтерв’ю Bloomberg.
«Наша мета щодо Росії проста: зменшити прибутки, які вона отримує від своїх нафтових і газових ресурсів», – сказав він.
Минулого року США наклали санкції на новий російський експортний завод Arctic LNG 2, після чого у серпні почали застосовувати обмеження на судна, які забирали паливо із цього підприємства. Наразі жоден танкер із газом не пришвартувався в іноземному порту через побоювання відповіді з боку США, що є «рідкісним успіхом» Вашингтона у стримуванні російського товарного експорту, йдеться у матеріалі.
Однак наразі США не застосували санкцій проти інших російських СПГ-заводів, зокрема «Ямал» і «Портва», які продовжують доставляти вантажі з Європи та Азії. Обмеження щодо цих об’єктів, швидше за все, призведуть до скорочення глобальних поставок газу і підвищення ціни.
«Наша політика працює. Я не можу зробити припущення щодо майбутніх санкцій, але можу сказати, що ми приділяємо дуже, дуже пильну увагу тому, куди прямують російські вантажі, які перебувають під санкціями, і ви можете бути впевнені, що адміністрація Байдена продовжуватиме закручувати гайки російському експорту СПГ», – запевнив Пайєтт.
Bloomberg пише, що причина агресивного націлювання Вашингтона на завод Arctic LNG 2 частково полягає в тому, що США є найбільшим постачальником СПГ. Санкції забезпечуватимуть Сполученим Штатам «вищий ступінь свободи пересування», йдеться у матеріалі.
Як повідомляв Укрінформ, двопартійна коаліція у Конгресі США вимагає від адміністрації американського президента Джо Байдена посилення санкцій проти нафтосервісної галузі Росії.
Фото: Axel Rappe / Yle