Пізніше у вівторок парламент має проголосувати за документ, який уможливить надання Україні допомоги на суму 35 мільярдів євро, а також новий механізм, який допоможе Україні у погашенні кредитів на суму до 45 мільярдів євро, наданих ЄС та партнерами з G7, передає кореспондент Укрінформу.
Відкриваючи дебати, доповідачка з цього питання Карін Карлсбро закликала підтримати документ, розроблений за прискореною процедурою комітетом з питань міжнародної торгівлі та комітетом у закордонних справах.
«Те, що відбувається в Україні зараз, незабаром стане нашою спільною європейською історією. Сьогодні ми, Європарламент, змусимо Росію заплатити», - сказала вона.
«Ціну, яку платить український народ за цю війну, неможливо виміряти в євро чи доларах. Тим не менш, ми не можемо уникнути фінансового виміру цієї війни. Економіка України перебуває під величезним тиском, і після років російських атак на інфраструктуру, електростанції, міста і села, школи і лікарні, потреба у фінансовій підтримці є нагальною. Наша допомога - це питання морального обов'язку і відповідальності», - наголосила доповідачка.
Вона пояснила, що цей механізм означає абсолютно нову модель підтримки України, а саме позику коштів на суму 45 мільярдів євро, з яких ЄС зобов'язується покрити до 35 мільярдів євро.
«Погашення кредиту фінансуватиметься за рахунок надходжень від заморожених російських активів у Європі. Це перший випадок, коли ця стратегія застосовується в більш жорсткій формі і в такому великому масштабі кредиторами з ЄС і G7», - зазначила доповідачка.
Голосування тексту в першому читанні в Європарламентімає відбутись пізніше у вівторок. Після нього Європейська рада затвердить рішення за письмовою процедурою.
З метою швидкого ухвалення та забезпечення надходження макрофінансової допомоги в Україну, держави-члени ЄС домовилися, що якщо Європарламент ухвалить пропозицію Єврокомісії без внесення змін, Рада ЄС також ухвалить текст без змін.
Як повідомлялось, Рада ЄС у середу погодила надання Україні макрофінансової допомоги на суму 35 мільярдів євро, а також новий механізм, який допоможе Україні у погашенні кредитів на суму до 45 мільярдів євро, наданих ЄС та партнерами з G7.