Про це повідомляє Euronews, передає Укрінформ.
18 жовтня Леммі зустрівся з віцепрем'єром Дін Сюесяном, і провів переговори з міністром закордонних справ Ван Ї.
Як ідеться в повідомленні британського МЗС, британський уряд підкреслив, що взаємодія з Китаєм є «прагматичною і необхідною». Водночас Леммі закликав свого китайського колегу не допустити, щоб китайські фірми постачали зброю російським військовим.
«Велика Британія і Китай мають спільну зацікавленість у мирі в Європі і припиненні війни. Леммі підтвердив, що занепокоєння з приводу постачання Китаєм обладнання для російського військово-промислового комплексу ризикує зашкодити відносинам Китаю з Європою», - йдеться в повідомленні МЗС.
Леммі закликав Вана «вжити всіх заходів для розслідування і запобігання постачанню китайських компаній російським військовим», йдеться в заяві. Обидві сторони домовилися продовжити обговорення цього та інших геополітичних питань.
Дводенний візит Леммі є спробою перезавантажити відносини з Пекіном після того, як останніми роками вони стали холодними через звинувачення у шпигунстві, підтримку Китаєм Росії у війні в Україні та утиски громадянських свобод у Гонконзі, колишній британській колонії, зазначає медіаресурс.
Як повідомляв Укрінформ, після того, як Сполучені Штати неодноразово «ловили» Китай на тому, що він постачає в Росію компоненти подвійного призначення, з яких РФ збирала озброєння й техніку, у Вашингтоні вперше встановили, що КНР передає росіянам готові бойові дрони.
Фото: gov.uk